Ara

Safranlı Muhallebi Tarifi

Safranlı Muhallebi Tarifi, Safranlı Muhallebi Nasıl Yapılır? Safranlı muhallebi tarifini sizde yapabilirsiniz. Bunun için tek bilmeniz ve izlemeniz gereken yol safranlı muhallebi nasıl yapılır yolunu bilmektir.

Safranlı Muhallebi Nasıl Yapılır?


Çocukların ve yetişkinlerin beğenerek yedikleri tatlılar arasında safranlı muhallebide vardır. Her tatlının herkes için yeri ayrıdır ve aynı şekilde safranlı muhallebi içinde görebiliyoruz. Güzel bir tadımlık arayanlar için her zaman bu muhallebinin tarifi vardır. Deneyimleri taşıyan ve birçok kişinin boğazından geçen safranlı muhallebi tarifini sizde yapabilirsiniz. Bunun için tek bilmeniz ve izlemeniz gereken yol safranlı muhallebi nasıl yapılır yolunu bilmektir.

Malzemeler:

5 su bardağı süt
4 yemek kaşığı pirinç unu
Şeker 10 yemek kaşığı kadar
1 buçuk çay kaşığı safran
Nişasta 3 yemek kaşığı

Üzeri için:

Toz yeşil fıstık, tarçın ve kuş üzümü


Safranlı Muhallebi Yapılışı:


Tüm malzemeler elimizde ise, şekerimizi, nişastamızı ve pirinç ununu tenceremize eklemeliyiz. Tüm bu eklemelerin ardından üzerine 2 su bardağı süt eklemeliyiz. Karıştırmalı ve pişirmeliyiz. Topaklanmaması ve mutlaka iyi bir kıvamı tutturmamızda gerekiyor. Böylece istenilen verimi en iyi şekilde alabiliriz. Sonrasında kalan 3 su bardak sütümüz ile safranı da eklemeliyiz. Karıştırmaya orta ateşte devam etmeliyiz. Elde etmek istediğimiz kıvam muhallebi yumuşaklığını taşımalıdır. Bu yüzden de bu aşamaya kadar pişirmeye devam etmeliyiz. Ardından üzerinde kaymak olmadan, kaselere muhallebimizi dökmeliyiz. Döktükten sonra mutlaka iyice soğumalıdır. Soğuduktan sonra üzerine süslemeleri gerekli malzemeler ile sağlayabilirsiniz. Safranlı muhallebimizin tam kıvam tutması için buzdolabına koyabilir ve soğumaya bırakabilirsiniz. Sonra güzel bir şekilde servis ederek, afiyetle yiyebilirsiniz. 

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler