Ara

Pekmezli Muhallebi Tarifi

Pekmezli Muhallebi Tarifi, Pekmezli Muhallebi Nasıl Yapılır? Eğer tam olarak güzel bir tarif yakalamak istiyorsanız, pekmezli muhallebi nasıl yapılır tarifimizi inceleyebilirsiniz. Tüm malzemeler ve diğer ayrıntılar yer almaktadır.

Pekmezli Muhallebi Nasıl Yapılır?


Muhallebi hazırlamak ve bunu geliştirmek için birçok tarif vardır. Bunlar arasında pekmezli muhallebi tarifi de bulunmaktadır. Eğer tam olarak güzel bir tarif yakalamak istiyorsanız, pekmezli muhallebi nasıl yapılır tarifimizi inceleyebilirsiniz. Tüm malzemeler ve diğer ayrıntılar yer almaktadır. Muhallebi tarifleri için diğer seçenekleri de inceleyebilirsiniz.

Malzemeler:

Süt 5 su bardağı
1 tatlı kaşığı un ve tereyağı
Mısır nişastası 2 çorba kaşığı kadar
Pirinç unu 3 çorba kaşığı kadar
Toz şeker 1 çay bardağı kadar

Üzeri için:

Üzüm pekmezi


Pekmezli Muhallebi Yapılışı:


Pekmez dışında yer alan her bir malzemeyi ilk işlemimiz için kullanmamız gerekiyor. Bunun içinde her bir malzemeyi tencereye eklemeli ve kısık ateşte kaynatmaya başlamalıyız. Genel anlamda iyi bir kıvam için çırpma telini kullanarak, pişirme işlemi yapabilirsiniz. Bunun ardından ise, kaynadığında koyulaşma olduğunda ocağı kapatabilirsiniz. Artık kuplar içerisine ılıması için ocaktan alabilir ve buzdolabına kaldırabilirsiniz. İkram edilme işleminin ardından  üzeri kısmına pekmezi gezdirebilirsiniz. Tabi koymuş olduğunuz kaplara göre pekmezi ekleyebilirsiniz. Bir diğer servis yolu ise muhallebinin daha rahat çıkması için ıslatılmasıdır. Eğer isterseniz buzdolabında soğuduktan sonra ters çevirip bir kalıp halinde serviste edebilirsiniz. Bu konuda seçenek çoktur. Pekmezin uygun bir düzende durması içinde üzerinde daire ya da ufak bir artı işareti yaparak, içerisine yayılmasına da olanak sağlamanız mümkündür. Yine de pekmezli muhallebi için birkaç seçenek mevcuttur. 

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler