Ara

Nar Şerbetli Muhallebi Tarifi

Nar Şerbetli Muhallebi Tarifi, Nar Şerbetli Muhallebi Nasıl Yapılır? Eğer nasıl yapılacağını merak ediyorsanız, nar şerbetli muhallebi nasıl yapılır tarifimize bakabilirsiniz. Nar şerbetli muhallebi tarifi için taze ve olgun narları kullanmak lezzetini çok daha iyi bir şekilde arttıracaktır.

Nar Şerbetli Muhallebi Nasıl Yapılır?Narlı bir muhallebi yapmakta, tatlı konusunda lezzet arayışlarımız arasına yerleşmektedir. Güzel bir tadımlık tatlı yakalayabilmek için birçok yol bulabiliriz. Böylece damak tatlarımıza uygun bir lezzet yakalanabilir. Nar şerbetli muhallebi tarifi için taze ve olgun narları kullanmak lezzetini çok daha iyi bir şekilde arttıracaktır. Eğer nasıl yapılacağını merak ediyorsanız, nar şerbetli muhallebi nasıl yapılır tarifimize bakabilirsiniz. Muhallebi tarifi ve devamı için;

Malzemeler:

Toz şeker 5 çorba kaşığı kadar
2 buçuk su bardağı miktarında süt
Vanilya yarım çay kaşığı
Pirinç unu 4 çorba kaşığı

Şerbet kısmı için:

Büyük boy 1 adet nar
Su yarım çay bardağı miktarında
Toz şeker 1 tatlı kaşığı


Nar Şerbetli Muhallebi Yapılışı:


Muhallebimizin temelini yapmak için iyi bir tencere çıkarmalıyız. Tenceremizin içerisine pirinç ununu ve toz şekeri ilave ederek, karıştırmaya başlayabiliriz. Orta ateş üzerinde tenceremizin olması gerekiyor. Ardından sütümüzü eklemeli ve karıştırmaya devam etmeliyiz. Orta ateşte belirli bir süre boyunca karıştırarak pişirmemiz gerekiyor. Piştiği koyulaştığında anlayabilirsiniz. Koyulaşma olmadan ocağın altı kapanmamalıdır. Bu yüzden muhallebi kıvamını gördüğünüzde ocağı kapatabilirsiniz. Biraz soğuması için tencereyi ocaktan alın ve tezgaha koyun. Koyduktan sonra üzerine vanilyayı eklemelisiniz. Narların ise her bir tanesini ayırmalısınız. Ayrı bir kap alın ve yarım çay bardağı suyu ekleyin. Üzerine de 1 tatlı kaşığı toz şeker ekleyerek kaynatmaya başlayın. Narı bu kaynama esnasında taneli kalmasını istiyorsanız 10 dakika boyunca kaynattıktan sonra ateşi kapatabilirsiniz.  Suyunu güzelce süzün ve kup bardaklarına nar şerbeti ekleyin. Üzerine ise muhallebiyi dökün. Ardından üzerine şerbet ve muhallebiyi ekleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. En son nar taneleri ekleyerek nar şerbetli muhallebiyi servis edebilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler