Ara

Limonlu Puding Tarifi

Limonlu Puding Tarifi, Limonlu Puding Nasıl Yapılır? limonlu puding nasıl yapılır bunu burada öğrenebilirsiniz. Tarif için ele alınabilecek ilk malzemeleri, uygun bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Limonlu Puding Nasıl Yapılır?


Puding yapmak için limonlu puding tarifi üzerinden ekleme yaparak, güzel bir tat ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun içinde limonlu puding nasıl yapılır bunu burada öğrenebilirsiniz. Tarif için ele alınabilecek ilk malzemeleri, uygun bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Böylece yemeklerden sonra ya da canınız bir şeyler çektiğinde limonlu puding tarifini yapabilirsiniz.

Malzemeler:

Süt 1 litre
2 paket vanilya şekeri
2 adet limon suyu
1 su bardağı şeker
4 yemek kaşığı nişasta
1 adet limon kabuğunun rendesi


Limonlu Puding Yapılışı:


Ocağımıza tenceremizi koyalım. Ocağın orta ateşte olması daha iyi bir kıvam oluşturacaktır. Bunun ardından ise, tencerenin içerisine sütümüzü eklemeliyiz. Bunun ardından ise şeker, limon kabuğu rendesi ile nişastayı eklememiz gerekiyor. Her birini güzel bir şekilde karıştırma işlemimizin ardından durmadan iyi bir kıvam yakalamamız gerekiyor. Artık bir katılaşma belirtisi gelirse o zamanda vanilya şekerini ekleyip, en fazla 3 ya da daha fazla karıştırabilirsiniz. Karıştırma işlemimiz bittiğinde ve uygun kıvam geldiğinde ise ocağı alabiliriz. Bundan sonrası artık çok daha basittir. Limonlu pudingimiz için güzel bir kase ayarlayarak her birine güzelce dökmeliyiz. Döktükten sonra soğumaya bırakmalı ve ardından buzdolabına yerleştirmeliyiz. Direkt olarak sıcakken buzdolabına konulursak, tam kıvamına gelemez. Bu yüzden 60 dakika kadar dışarıda ılıması ve sonrasında buzdolabına konması çok daha verimli olacaktır. Üzerine isterseniz farklı eklemelerde uygulayabilirsiniz. Dolapta en az 1 saat bekledikten sonra tüketebilirsiniz. 

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler