Ara

Krem Şokola Tarifi

Krem Şokola Tarifi, Krem Şokola Nasıl Yapılır? Damak tatlarınıza iyi bir lezzet kazandırmak istiyorsanız, krem şokola nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Burada sizler için güzel bir tarif bulunuyor.

Krem Şokola Nasıl Yapılır?


Tatlı serüveninde bir diğer seçenek ise krem şokoladır. Hem görüntüsü ile cezbeden bir görünümü hem de lezzeti ile dikkat çekmektedir. Damak tatlarınıza iyi bir lezzet kazandırmak istiyorsanız, krem şokola nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Burada sizler için güzel bir tarif bulunuyor. Eğer yapmaya istekli iseniz krem şokola tarifini uygulamaya başlayabilirsiniz.

Malzemeler:

1 litre süt
80 gram bitter çikolata
1 su bardağı şeker
25 gram 3 yemek kaşığı kakao
Pirinç unu 2 yemek kaşığı
Mısır nişastası 3 yemek kaşığı


Krem Şokola Yapılışı:


Malzemelerimizi alıp (çikolata haricindeki) ocağımızın üzerindeki tencereye ekliyoruz. Malzemelerin iyice istenilen kıvama gelmesi için uygun bir şekilde karıştırılması gerekiyor. Böylece krem şokola için çok sağlam bir temel yapabilirsiniz. Tenceredeki malzemeleri karıştırırken pişmesini bekliyoruz ve kıvama gelmesi için bir ayarı vardır. Eğer muhallebi kıvamını yakalıyorsunuz, istenilen alınmış demektir. Bunun sonrasında ise, muhallebi kıvamı ile birlikte tenceremizi ocaktan almalıyız. Üzerine ise ister bitter çikolata isterseniz farklı bir çikolata ekleyebilirsiniz. Ekledikten sonra yine karıştırmaya başlamalısınız. İçerisinde uygun bir sıcaklık olduğundan bitter çikolata çok geçmeden eriyecektir. Siz yine de tam bir dağılım sağlaması açısından güzelce bir karıştırmalısınız. Çikolata eridikten sonra çeşitli kase modellerine uygun olarak, tatlıyı dökebilirsiniz. Sonrasında ise 1 saat dışarıda soğumaya bırakılmalıdır. Eğer soğuk seviyorsanız buzdolabına kaldırmadan önce 1 saat beklemeniz daha iyi olacaktır. Üzerine de hindistan cevizi, fındık, antep fıstığı gibi süslemeler yapabilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler