Ara

Kolay Su Muhallebisi Tarifi

Kolay Su Muhallebisi Tarifi, Kolay su muhallebisi nasıl yapılır? Tarifi hazırlayarak, beklentilerinizi tam olarak karşılayan bir şekilde tatlı hazırlayabilirsiniz. Su muhallebisi tarifi için genel seçenekler belirgindir.

Kolay Su Muhallebisi Nasıl Yapılır?


Muhallebilerde kolay bir yöntem arayanlar ve hızlı bir şekilde hazırlamak isteyenler mutlaka oluyor. Çoğu zaman çok karmaşık olmayan tarifler genel anlamda da tercih edilmektedir. Kolay su muhallebisi nasıl yapılır konusu da burada önemli oluyor. İlgili tarifi hazırlayarak, beklentilerinizi tam olarak karşılayan bir şekilde tatlı hazırlayabilirsiniz. Kolay su muhallebisi tarifi için genel seçenekler belirgindir.

Malzemeler:

Süt 1 su bardağı
Şeker 1 su bardağı
1 paket vanilya
3 su bardağı su
Mısır nişastası yarım su bardağı

Üzeri için:

Sos ya da pudra şekeri


Kolay Su Muhallebisi Yapılışı:


Kolay su muhallebisi için malzemelerimizi tencere içerisinde orta ateşte karıştırmalıyız. Pişirme işlemini yaparken uygun bir karıştırma yapılmalı ve malzemelerin ateş üzerinde iyice karıştırılması gerekiyor. Kaynama belirtilerine gördüğünüzde ise, ocağın altını kapatabilirsiniz. Kaynama belirtisinden sonra çok daha fazla kaynatmamak gerekiyor. Tenceremizdeki malzememizi kase içlerine ya da kalıplara dökmemiz şarttır. Kaseler ya da dökeceğiniz kalıplar ıslatılmış olmalıdır. Döktükten sonra soğuması için buzdolabında 1 ya da 2 saat bekletilmelidir. Bekletmenin ardından kaseleri çevirip, servis tabağına ters çevirim servis edebilirsiniz. Tabi süsleme kısmı ve görünüşte önemli olduğundan pudra şekeri kullanılabilir. Ama ayrıca bir çikolata sosu hazırlayıp üzerine antep fıstığı ya da fındıkta ilave edebilirsiniz. Soğuk olarak tüketilebilir ya da bazı meyve türlerini de ekleyebilirsiniz. Eğer farklı eklemelerde yapmak istiyorsanız kolay su muhallebisi üzerine dilediğinizi uygulayabilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler