Ara

Çikolatalı Puding Tarifi

Çikolatalı Puding Tarifi, Çikolatalı Puding Nasıl Yapılır? Burada kolay bir şekilde çikolatalı puding nasıl yapılır ile ilgili bir tarif vardır. Bu tarif ile misafirleriniz, çocuklarınız ya da kendiniz için puding hazırlayabilirsiniz.

Çikolatalı Puding Nasıl Yapılır?


En çok tercih edilen pudingler arasında çikolatalı olanı yer alıyor. Eğer sizde çikolatalı puding seviyorsanız, nasıl yapılacağını zorlanmadan öğrenebilirsiniz. Burada kolay bir şekilde çikolatalı puding nasıl yapılır ile ilgili bir tarif vardır. Bu tarif ile misafirleriniz, çocuklarınız ya da kendiniz için puding hazırlayabilirsiniz. Çikolatalı puding tarifi sizi çok uğraştırmayacak ve tam olarak istediğinizi alabilmenize olanak sağlamaktadır.

Malzemeler:

Yarım su bardağı şeker
Un yarım su bardağı kadar
100 gram bitter çikolata
Yarım su bardağı krema
Vanilya yarım paket
Yarım su bardağı kadar un


Çikolatalı Puding Yapılışı:


Tenceremize ilk önce şekerimizi unu ve sütümüzü ekleyerek, karıştırmalıyız. Tencerenin içerisinde orta ateşte puding göz göz oluncaya kadar pişirilmeye devam edilmelidir. Katılaşmayı gördüğünüzde de ocağın altını kapatabilirsiniz. Kaynama belirtileri geldiğinde mutlaka 2 dakika kadar sonra ocaktan alın. Şimdi içerisine çikolatayı ve vanilyayı ekleyerek her ikisi de eriyene kadar karıştırmalısınız. Tamamen puding normal kıvamına gelene kadar karıştırma işleminize devam etmelisiniz. Devamında çikolatalı pudingin son aşamaları için yarım su bardağı miktarınca kremayı ekleyin ve mikser ile birlikte 10 dakika boyunca çırpın. Artık sevdiğiniz kaselere pudingi rahatlıkla dökebilirsiniz. Tabi üzerini süslemek için kullanabileceğiniz birçok yol vardır. Çikolata ile böğürtleni bir arada almak için pudingin tam ortasına bir böğürtlen ekleyebilirsiniz. Ya da dilim bir portakal tadını da süsleyebilir isterseniz krema ile süsleme yapabilirsiniz.

Muhallebi ve Puding Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler