Ara

Biber ve Domatesli Makarna Tarifi

Biber ve Domatesli Makarna Tarifi, Biber ve Domatesli Makarna Nasıl Yapılır? Sizler için sos olarak yapılabilen biber ve domates makarna kullanılarak domatesin nasıl yapılacağından söz edeceğiz. Bunun içinde biber ve domatesli makarna nasıl yapılır konusunun iyi bilinmesi gerekiyor.

Biber ve Domatesli Makarna Nasıl Yapılır?


Her şeyi ile lezzetli güzel bir tarif olan biber ve domatesli makarna tarifi için, farklı bir lezzeti de yakalayabilirsiniz. Eğer makarnacı iseniz, sizler için biber, domates ve makarna kullanılarak biber ve domatesli makarnanın nasıl yapılacağından söz edeceğiz. Bunun içinde biber ve domatesli makarna nasıl yapılır konusunun iyi bilinmesi gerekiyor.

Malzemeler:

Sos için:

Domates 2 adet
4 adet Yeşil Biber
Tuz bir yemek kaşığı
Domates Salçası (1 yemek kaşığı)
3 ya da 4 yemek kaşığı zeytinyağı
Sarımsak 2 adet

Üzeri için:

Toz biber
Tereyağı (1 yemek kaşığı)

Asıl Malzeme:

Makarna (1 paket)


Biber ve Domatesli Makarna Yapılışı:


Tencereyi alın ve 1 paket makarnayı içerisine boşaltın. Makarnanın üzerine çok az geçecek derecede sıcak suyu eklemelisiniz. Ardından üzerine tuz ve zeytinyağını ekleyin. Yine üzerine sarımsağı rendeleyerek eklemelisiniz. Eğer tercih etmiyorsanız, sarımsak eklemeyebilirsiniz. Tenceredeki makarnamız kaynamaya başladığını anladığınızda, ocağın altını uygun bir derecede kısın ve haşlamaya başlayın. Suyunun çekmesini anladığınızda haşlanmış olacaktır. Ayrıca sosu için, bir tava alın ve zeytinyağını yerleştirin. Sarımsak rendeleyin ve ekleyin. Biberleri doğrayın ve onu da tavaya ekleyin. Sonra kavurma işlemine biber kavruluncaya kadar devam etmelisiniz. Şimdi ise domateslerimizi alıp, yemeklik olarak doğramalı ve salçayı da kullanarak, tavamıza eklemeliyiz. Damak tadınıza göre tuz ekleyiniz. Tavanın üzerini kapatmalı ve suyunu tekrar salana kadar pişirilmelidir. Biber ve domatesli makarna için son olarak, yine ayrı bir tavada tereyağı kızartın. Toz biberi dökün ve sonrasında makarnanın üzerinde gezdirin. Afiyet olsun. 

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler