Ara

Bahçe Tatları ile Fettuccine Tarifi

Bahçe Tatları ile Fettuccine Tarifi, Bahçe Tatları ile Fettuccine Nasıl Yapılır? Bahçe tatları ile fettuccine nasıl yapılır için, malzemeleri temin etmek ve yapılışını incelemek gerekiyor. Böylece ağızlara layık bir bahçe tatları ile fettuccine’yi kendi elleriniz ile hazırlayabilirsiniz.

Bahçe Tatları ile Fettuccine Nasıl Yapılır?


Bir makarna türü olan fettuccine, İtalya başta olmak üzere, bazı Avrupa ülkelerinde de tüketilen bir yemek türü olmaktadır. Bahçe tatları ile fettuccine nasıl yapılır için, malzemeleri temin etmek ve yapılışını incelemek gerekiyor. Böylece ağızlara layık bir bahçe tatları ile fettuccine’yi kendi elleriniz ile hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

1 adet domates
3 yemek kaşığı zeytinyağı
Yarım adet sarı biber
Fettuccine La Collezione 250 gram
1 diş sarımsak
1 dal fesleğen
1 adet patlıcan
1 adet beyaz soğan
2 dal roka
150 gram lor peyniri
40 gram koyun peyniri
Karabiber, tuz ya da acı biber isteğe göre


Bahçe Tatları ile Fettuccine Yapılışı:


Güzel bir şekilde bahçe tatları ile fettuccine tarifi hazırlamak için domates temizlenmeli ve alt tarafından kesilmelidir. Ardından 20 saniye kadar sıcak bir suda bekletmeniz gerekiyor. Domatesi küçük küpler halinde kabuğundan ve çekirdeklerinden arındırarak soymanız gerekiyor. Aynı düzeni biberler içinde sağlamalısınız. Bunu da 5 dakika kadar tuzlu suda bekleterek, işlemlerinize devam edebilirsiniz. İyi ve rahat iş yapabileceğiniz bir kap alın ve buraya zeytinyağını dökün. Hemen ardından ise sarımsak(rendelenmeli) beyaz soğanlar(ince ince kesilmiş olmalı) pembeleşene kadar kızartmalısınız. Devamında küp halinde doğranan patlıcanı üzerine ekleyin ve ardından tuz serpiştirin. Pişme işlemleri tamamlandığında ise biberi, rokayı, domatesi eklemelisiniz. En son ise karabiber ve tuz ekleyerek, pişirme işlemine geçmelisiniz. Fettuccine 2 buçuk litre suda paketin arkasındaki süre kadar pişirilmelidir. Fesleğen, lor, karabiber yağ ile birlikte kullanılarak karıştırılmalıdır. Bahçe tatları ile Fettuccine diri iken süzülmeli ve ardından sebze sosları eklenmelidir. Sonra peynirleri üzerine ekleyerek servis yapabilirsiniz.

Makarna Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler