Ara

Acıbadem Kurabiye Tarifi

Acıbadem Kurabiye Tarifi, Acıbadem Kurabiye Nasıl Yapılır? Acıbadem kurabiye nasıl yapılır öğrenmek isteyenler için tadından ziyade sunumu da son derece önemlidir.

Acıbadem Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?


Acıbadem kurabiye nasıl yapılır şeklinde arama yaptığınızda bademli ya da fındıklı sunumlar ile karşı karşıya kalırsınız. Tadından ziyade sunumu da son derece önemlidir. Kurabiye tarifi için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra pişirmeli ve süslemelerine yer vermelisiniz.

Malzemeler:

Badem ( 140 gram )
Yumurta akı ( 3 tane )
Şeker ( 1 su bardağı )
Nişasta ( 1 tatlı kaşığı )
Limon suyu ( 3 - 4 damla )
 

Acıbadem Kurabiye Yapılışı:


Acıbadem kurabiye tarifi için öncelikli olarak bademlerinizi robottan geçiriniz. Yarısını tencere içerisine koyarak kısık ateşte ele almalısınız. Üzerine ise yumurta akını ilave ediniz. 1 su bardağı olacak şekilde şekerinizi de ekleyiniz. Burada malzemenin sürekli olarak karıştırılması gerekiyor. Şekerlerin erimesi halinde de ateşi kapatabilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 dakika pişmesi yeterli olacaktır. Üzerine kalan diğer bademeleri ilave ediniz. Tüm bu malzemenin 5 dakika kadar karıştırılması gerekiyor. Şekerin yanmaması adına da ateşten alınan tencere adına ıslak bez koyabilirsiniz. Bu şekilde ısısınızı kesmiş olacaksınız. Harcın içerisine limon suyunu ekleyebilirsiniz. Birkaç damla sıktıktan sonra nişastanızı da ilave edin. Tümünü tekrar birkaç dakika karıştırınız. Harcın pişirilmesi adına da yağlı kağıt kullanabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı ölçüsünde yağlı kağıt üzerine koyabilirsiniz. Acıbadem kurabiye tarifi için üzerine fındık ya da badem ekleyebilirsiniz. 150 derecede fırını ısıtmaya başlayın. Isındıktan sonra da kurabiyelerinizi sürebilirsiniz. Kurabiyelerin üzerini kontrol etmeli ve kıtır kıvama gelene kadar fırında kalmasını sağlamalısınız. Afiyet olsun.

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler