Ara

Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Çikolatalı Kurabiye Tarifi, Çikolatalı Kurabiye Nasıl Yapılır? Son derece lezzetli karışımlardan birisi olarak karşınıza çıkan çikolatalı kurabiye nasıl yapılır buradan göz atabilirsiniz.

Çikolatalı Kurabiye Nasıl Yapılır?


Kurabiye adına hamur ve sosunu ayrı ayrı tarifler üzerinden hazırlamalısınız. Kurabiye tarifi için öncelikli olarak hamurunu pişirmeli ve sonrasında da üstüne sosunu yapmalısınız. Son derece lezzetli karışımlardan birisi olarak karşınıza çıkan çikolatalı kurabiye nasıl yapılır buradan göz atabilirsiniz.

Malzemeler:

Tereyağı ( oda sıcaklığında 10 gram )
Pudra şekeri ( yarım bardak )
Yumurta 1 tane
Kabartma tozu ( 1 küçük kaşık )
Vanilya ( 1 paket )
Un ( 3 - 4 su bardağı kadar )
Sütlü çikolata ( 40 gr. sosu için )
 

Çikolatalı Kurabiye Yapılışı:


Çikolatalı kurabiye tarifi adına önce hamur içini yoğurmalısınız. Kap içerisinde tereyağını, pudra şekerini ve yumurtayı ele alabilirsiniz. Bu karışıma daha sonra kabartma tozu ile vanilya eklemelisiniz. Son olarak da yavaş yavaş ununuzu katabilirsiniz. Un katmak için kıvamına da hakim olmanız gerekiyor. Kulak memesi kıvamında olana kadar un takviyesinde bulunabilirsiniz. Yoğurduğunuz hamurun daha sonra parçalara ayrılması gerekiyor. Küçük parçalar halinde ayırarak yuvarlak hale getirebilirsiniz. Yuvarlak hamurun orta kısmını da çukur haline getirmelisiniz. Parmağınız ile bu işlemi yapabilirsiniz. Çikolatalı kurabiye tarifi için şekil alan bu hamurları tepsiye dizebilirsiniz. Tepsinin ise yağlı olması gerekiyor. Önceden 180 derece olarak ısıtılmış olması gerekiyor. 15 dakika kadar pişirmeniz tarif adına yeterli olacaktır. Piştikten sonra da ılınması için bir süre bekletebilirsiniz. Soğuduktan sonra da tabağın içerisine aktarabilirsiniz. Sosu adına da çikolatayı buhar ısısında eritmeniz gerekiyor. Eridikten sonra da küçük kaşık yardımı ile üstünde gezdirebilirsiniz. Bu tarife göre toplamda 25 tane çikolatalı kurabiyeniz olacaktır.

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler