Ara

Pancake Tarifi

Pancake Tarifi, Pancake Nasıl Yapılır? Pancake nasıl yapılır bilgilerini elde ettikten sonra dilediğiniz şekilde sunuma hazırlayabilirsiniz. Pancake tarifi için önce geniş kap içerisinde malzemeleri çırpmaya başlamalısınız.

Pancake Nasıl Yapılır?


Krep lezzetinden farklı olarak daha yoğun olan pancake için önce ölçülerini bilmeli ve doğru şekilde pişirmelisiniz. Krep tarifine göre daha yoğun bir hamura sahiptir. İçerisine çikolata sürerek ve çeşitli meyveler ile süsleyerek servis edebilirsiniz.

Malzemeler:

Süt ( 1 su bardağından biraz az )
Un ( 1 büyük bardak )
Yumurta ( 1 adet )
Kabartma tozu ( 1 tatlı kaşığı )
Şeker ( 1 tatlı kaşığı )
Tuz ( çay kaşığının ucuyla )
Sıvı yağ ( 1 yemek kaşığı )
 

Pancake Yapılışı:


Pancake tarifi için önce geniş kap içerisinde malzemeleri çırpmaya başlamalısınız. Topaklık olmayacak şekilde unu, sütü, yumurtayı ve diğer malzemeleri çırpmalısınız. Tüm malzemeler akışkan bir hale gelene kadar karıştırmaya devam edin. Arkasında da pişirme işlemine başlamalısınız. Tavanızı ateşe koyun ve üzerine 1 -2 damla sıvı yağ dökün. Yağın biraz kızması halinde de krep hamurunu dökebilirsiniz. Orta ateş üzerinde tüm bölgelerini pişirmeye başlayın. Ön yüzeyin pişmesi durumunda çevirin ve arkasını da pişirin. Sonrasında da farklı kaba koyarak diğer hamurları ele alınız. Bu şekilde pişirme işlemlerine devam ediniz. Son olarak da süslemeye ve ek malzemelere yer verebilirsiniz. Pancake tarifi için hazırlanan hamurları çikolata ile ele alabilirsiniz. Üzerinde çokokrem gezdirebilir ya da çeşitli meyveler ile hazır edebilirsiniz. Bal sürebilir ve muz dilimleri ile sunabilirsiniz. Dilerseniz Antep fıstığı ya da ceviz parçaları ile de tatlandırabilirsiniz. İstediğiniz malzeme üzerinde farklı lezzetler yaratmanız mümkündür. Pancake nasıl yapılır bilgilerini elde ettikten sonra dilediğiniz şekilde sunuma hazırlayabilirsiniz.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler