Ara

Ispanaklı Krep Tarifi

Ispanaklı Krep Tarifi, Ispanaklı Krep Nasıl Yapılır? Ispanaklı krep nasıl yapılır denemek isteyenler için marifetli hanımlara çeşitli malzemeler sunulmaktadır. Krep tarifi için pişirmeye ve ölçülerine dikkat etmeniz yeterlidir.

Ispanaklı Krep Nasıl Yapılır?


Farklı krep yapımları arasında yer alan bu lezzet için marifetli hanımlara çeşitli malzemeler sunulmaktadır. Bu malzemeler üzerinden de eşsiz bir lezzet yaratmanız söz konusudur. Krep tarifi için pişirmeye ve ölçülerine dikkat etmeniz yeterlidir.

Malzemeler:

Krep İçin:

Un ( 1 bardak )
1 tane yumurta
Süt ( suda kullanabilirsiniz- 1 bardak )
Tuz ( 1 çay kaşığı kadar )
 
İçi için:

Ispanak ( yarım kilo )
Margarin ( 1 kaşık )
Tuz - karabiber - kırmızı biber
Salça ( 1 kaşık )
 

Ispanaklı Krep Yapılışı:


Ispanaklı krep tarifi adına önce ıspanakların detaylı bir şekilde yıkanmasına önem vermelisiniz. Yıkadıktan sonra süzün ve kısık ateşli olacak şekilde kavurmaya başlayın. Başka bir tava içerisinde de margarin eritmelisiniz. Üzerine de salça ilave etmelisiniz. Üzerine de haşlanan ıspanakları ekleyebilirsiniz. Nitekim burda da ıspanakların sulun olmamasına dikkat ediniz. Bu karışıma tarifte yer alan baharatları da eklemelisiniz. 3 dakika kadar kavrulması yeterli olacaktır. Başka bir kap içerisinde de unu ve sütü karıştırmaya başlayın. Yumurtanızı ve tuzu da ekleyerek karıştırmaya devam ediniz. Akışkan bir kıvama ulaşması halinde de teflon tavada pişirmelisiniz. Tava içerisinde önceden margarin eritmelisiniz. Bu şekilde hamur yapışmadan önlü arkalı pişirilmiş olacaktır. Ispanaklı krep tarifi için tüm krep hamurlarını bu şekilde pişirmeye devam ediniz. Son olarak da hazırladığınız için kreplerin ortasına dökebilirsiniz. Ispanaklı krep nasıl yapılır şekilleri adına da tercih sizlere bırakılmıştır. Kare olarak ya da üçgen şeklinde hazırlayabilirsiniz. Üzerine kaşar peyniri rendelemeniz daha lezzetli hale gelmesini sağlayacaktır. Kaşar peynir eriyene kadar fırında 200 derece olacak şekilde pişirmeli ve servis etmelisiniz. Afiyet olsun.

Krep Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler