Ara

Karnabahar Köftesi Tarifi

Karnabahar Köftesi Tarifi, Karnabahar Köftesi Nasıl Yapılır? Karnabahar köftesi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız en lezzetli tarifler için aşağıdaki malzemelere ve yapılışlarına dikkat etmelisiniz.

Karnabahar Köftesi Tarifi Nasıl Yapılır?


Lezzetli bu tarif için gereken malzemeleri karıştırmanız yeterlidir. Köfte tarifi basit olmasına rağmen hoş bir görüntüye ve lezzete de sahiptir. Karnabahar köftesi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız en lezzetli tarifler için aşağıdaki malzemelere ve yapılışlarına dikkat etmelisiniz.

Malzemeler:

Karnabahar ( 1 tane orta )
2 tane yumurta
Yeşil soğan ( 2 dal yeterli )
Kaşar peyniri rendesi ( 1 bardak )
1 tutam dereotu ile maydanoz
Ekmek içi ( 2 dilim )
Tuz, Karabiber, Kimyon, Kırmızı pulbiber
Un ( aldığı kadar )
 

Karnabahar Köftesi Yapılışı:


Karnabahar köftesi tarifi adına öncelikli olarak karnabaharları ayırmalısınız. Ayırdıktan sonra da tuzlu ve limonlu suda haşlamalısınız. Bu haşlama işlemi sonrasında da çatal yardımı ile ezebilirsiniz. Kıvama gelmesi adına ezme işlemine önem vermelisiniz. Maydanozun yanı sıra yeşil soğan ile dereotunu da ince olacak şekilde kıymalısınız. Bu sebzeleri ve karnabaharı geniş bir kaba koymalısınız. Üzerine ise yumurta ve bayat ekmeği ilave edebilirsiniz. Ekmek yok ise galeta ununa da başvurabilirsiniz. Rendelediğiniz 1 bardak kaşar peyniri de karışım içerisine eklemelisiniz. Hepsini iyice karıştırmanız gerekiyor. Karşıma kimyon, kırmızı pulbiber ve karabiberi de ekleyebilirsiniz. En son olarak da tuzu ekleyerek karışmaya devam ediniz. Karnabahar köftesi tarifi için bu karışıma un ilave ediniz. Kıvamı mücver gibi olana kadar un eklemeye devam edebilirsiniz. Karışımın kızgın yağ üzerinde pişirilmesi gerekmektedir. Arkası ve önüne iyice pişirmek adına çevirmelisiniz. Bu şekilde pişirildikten sonra da servise hazırlayabilirsiniz. Servisi için sarımsaklı yoğurda da başvurabilirsiniz. Afiyet olsun.

Köfte Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler