Ara

Damla Çikolatalı Kek Tarifi

Damla Çikolatalı Kek Tarifi, Damla Çikolatalı Kek Nasıl Yapılır? Çikolata sevmeyen insan yoktur sanırım. Çocuklarınıza damla çikolatalı kek nasıl yapılır anlatmak istiyorsanız birlikte tarifimize bakalım.

Damla Çikolatalı Kek Nasıl Yapılır?


Çikolata sevmeyen insan yoktur sanırım. Özellikle çocuklara bir şeyi sevdirmek istiyorsanız içerisine çikolata ilave ettiğiniz zaman bunun ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Kek tarifleri içerisinde yer alan damla çikolatalı kek tarifinde olduğu gibi… Kek olarak tüketmek istemeseler de içerisinde damla çikolata olduğu zaman bu çikolatayı bulmak için koca bir tepsi keki dahi bitirebilirler. Çocuklarınıza damla çikolatalı kek nasıl yapılır anlatmak istiyorsanız birlikte tarifimize bakalım.

Damla Çikolatalı Kek Malzemeleri:

1 su bardağı süt
1,5 bardak şeker
3 yumurta
Yarım su bardağı sıvı yağ
2,5 bardak un
1 çorba kaşığı kakao
2 çorba kaşığı nutella
Yarım su bardağı damla çikolata
Kabartma tozu 1 paket


Damla Çikolatalı Kek Yapılışı:


Çırpma kabımızı aldıktan sonra yumurtalarımızı ve toz şekerimizi güzelce çırpıyoruz. Hem şekerin erimesi hem de yumurtaların köpük olması gerekli. Bu kıvama gelinceye kadar çırpmaya devam etmeliyiz. Daha sonra sütümüzü, sıvı yağımızı ilave ediyoruz. Çırpmaya devam ediyoruz. En sonrada unumuzu ve kabartma tozumuzu ilave ederek çırpma işlemini sürdürüyoruz. Nutella ve kakaoyu karışımın içerisine koyarak tahta kaşıkla karıştırıyoruz. Daha sonra da damla çikolataları ilave ediyoruz. Fırın tepsimizi çok güzel yağlıyoruz. Gerekirse üzerine unda serpiyoruz. Fırın kabımıza kek hamurumuzu boşaltıyoruz. Fırınımızı daha önce ısıttığımız 170 dereceye geldiği zaman hamurumuzu 35 dakika kadar pişiriyoruz. Kek içini çektikten sonra soğumasını da bekliyor ve dilimliyoruz. Damla çikolatalı kek tarifi, hem çocuklar hem de büyükler için inanılmaz keyif verici bir kek türüdür. Umarım sizlerde beğenirsiniz.

Kek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler