Ara

Pankek Tarifi

Pankek Tarifi, Pankek Nasıl Yapılır? Pankek nasıl yapılır görmek istiyorsanız tarifimize bakmanız yeterli. O zaman doğruca pankek hamuru hazırlamaya gidelim.

Pankek Nasıl Yapılır?


Diğer kek tariflerinden farklı olan pankek tarifi hem fırında pişmiyor hem de çok pratik. Pankek nasıl yapılır görmek istiyorsanız tarifimize bakmanız yeterli. O zaman doğruca pankek hamuru hazırlamaya gidelim.

Pankek Tarifi İçin Gerekli Olan Malzemeler:

1 çorba kaşığı sıvı yağ,
Yumurta (2 adet),
Vanilya,
2 çorba kaşığı toz şeker,
Kabartma tozu,
1 bardak süt,
1,5 bardak un.


Pankek Tarifinin Yapılışı:


İlk olarak bir kâsenin içine 2 tane yumurta kırıyoruz. Kırdığımız yumurtanın kabuklarını çöpe atıyoruz. Sonra üzerine 2 çorba kaşığı toz şekerimizi döküyoruz. Ve çırpıcı ile güzelce çırpıyoruz.
Üzerine 1 çorba kaşığı sıvı yağ ile 1,5 bardak unumuzu alıp, kâsemizin iç kısmına döküyoruz. Sonra 1 bardak sütümüzü alıp, karışıma ilave ediyoruz. Ardından vanilyamızı alıp, masanın üzerine koyuyoruz. Sonra kâsenin yanına getirip, içine boşaltıyoruz. Son olarak da vanilyayı getirip, kâsemizdeki karışıma ekliyoruz.
Tercihe göre pankeklerimizi yağlı tavada değil yağsız tavada da pişirebiliriz. Karışımın içine sıvı yağı da kattığımız için pişireceğimiz teflon tavamızda kalkmama gibi bir problem ile karşılamıyoruz.
Malzemelerimizi dikkat ile kontrol ediyoruz. Eksik bir malzeme kalmış ise tamamlıyoruz. Mutfağın içerisinde bir teflon tava arıyoruz. Teflon tavamızı ocağın üzerine koyuyoruz. Ve ocağı yakıyoruz. Yaktıktan sonra ateşini aza ayarlıyoruz ve tavamızı kızdırıyoruz. Kâsemizin içindeki pankek hamurunu herhangi bir alet ile tavamızın üzerine dikkatlice döküyoruz. Döktüğümüz hamurların aynı olmasına dikkat ediyoruz. Pankek hamurumuzun altı pembeleşince ve kabarcıklar oluşunca ters çevirip diğer tarafını pişiriyoruz.
Pankeklerimizi çikolata sosu, karamel sosu, krem şanti, bal ya da reçel döküp, meyveler ile süsleyebiliriz.
Sabah kahvaltınız için yaptığınız pankek tarifiniz sunum için bekliyor. Haydi masa başına.

Kahvaltılık Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler