Ara

Burç Bisküvileri Tarifi

Burç Bisküvileri Tarifi, Burç Bisküvileri Nasıl Yapılır? Burçlar, hemen her insanın yaşamını yakından ilgilendiriyor. Öyle ki pastalara kurabiyelere kadar hatta bisküvi tariflerine kadar burç bisküvileri tarifi şeklinde yapılarak sunulabiliyor. Burç bisküvileri nasıl yapılır merak ediyorsanız, hep birlikte yapalım.

Burç Bisküvileri Nasıl Yapılır?


Astrologların hesaplarına göre belirlenen burçlar, hemen her insanın yaşamını yakından ilgilendiriyor. Öyle ki pastalara kurabiyelere kadar hatta bisküvi tariflerine kadar burç bisküvileri tarifi şeklinde yapılarak sunulabiliyor. Burç bisküvileri nasıl yapılır merak ediyorsanız, hep birlikte yapalım.

Burç Bisküvileri Malzemeleri:

2 adet yumurtanın sarısı
Tozşeker (125 gram kadar)
Pudra şekeri(200gr)
1 limonun kabuğu rendesi
Küçük parçalara ayrılmış tereyağı(200 gr)
Un (325 gr)

Royal İçing İçin Malzemeler:

2 Yumurta (sadece akı)
Pudra şekeri (250gr)
Limon suyu (4 damla kadar)

Burç Bisküvileri Yapılışı:


325 gr unumuzu ve küçük parçalara ayırdığımız 200 gr tereyağımızı parmak uçlarımızı kullanarak yoğuralım. Kıvamı ekmek kırıntısı gibi oluncaya dek devam edelim. Şekerimizi limon kabuğu rendesini, yumurta sarılarımızı içerisine ilave ederek yoğurmaya devam edelim. Tezgahımızın üzerini hamur yapışmayacak şekilde unladıktan sonra tezgah üzerine koyduğumuz hamurumuzu oklava ile ya da merdane ile 5mm kadar ince olacak şekilde açalım. Vereceğimiz şekilleri, kurabiye kalıpları ile ya da çay bardağı yardımı ile yapabiliriz. Bu arada fırınımızı 180 dereceye ayarlayarak ısınmasını bekleyelim. Tepsimize yağlı kağıt döşedikten sonra kestiğimiz şekilli bisküvileri yan yana dizelim. Hamurlar pişip, rengi çok koyulaşmadan fırından alalım. Diğer tarafta royal içing için malzemelerimizi hazırlayalım. İlk önce yumurta aklarını mikserle güzelce çırpalım. İyice kabardıktan sonra limon suyunu ve pudra şekerini azar azar ilave edelim. Karışım iyice katılaşınca yağlı kağıttan yaptığımız huninin içerisine dolduralım ve bisküvilerin üzerlerine burç şekilleri çizelim. Daha sonra kenarda sertleşmesi için bekleyelim. Burç bisküvisi yapılışı tarifimizde böylece bitmiş oldu. Yapanların ellerine sağlık… Tadına bakanlara da afiyet olsun.
 
Royal icing:  kurabiye ve pasta süslemeleri için kullanılan bir krema çeşididir.

Kahvaltılık Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler