Ara

Çikolatalı Dondurma Tarifi

Çikolatalı Dondurma Tarifi, Çikolatalı Dondurma Nasıl Yapılır? Dondurma tarifleri arasında çikolatalı dondurmalar en sevilen türlerdir. Çikolatalı dondurma nasıl yapılır tarifimiz için buyurun malzemelere.

Çikolatalı Dondurma Nasıl Yapılır?


Dondurma tarifleri arasında çikolatalı dondurmalar en sevilen türlerdir. Çikolata çok sevilen bir tatlıdır zaten birde dondurma tadımıyla birleştiğinde lezzet çifte katlanmış olur. Çikolatalı dondurma tarifi çok da basit bir tariftir. Çikolatalı dondurma nasıl yapılır tarifimiz için buyurun malzemelere.

Malzemeler:

3 su bardağı süt
1 çay bardağı toz şeker
1 paket salep
1 bardak kadar bitter çikolata

Çikolatalı Dondurma Yapılışı:


Yapımı oldukça kolay ve malzemesi de bir o kadar ekonomik olan bu dondurmayı tertemiz hijyen ev ortamınızda ellerinizle yaptıktan sonra eminiz ki bir daha yapay dondurmalara yaklaşmak bile istemeyeceksiniz. Özellikle de küçük çocuklarınıza evinizde gönül rahatlığıyla  kendi yaptığınız dondurmalardan yedirmenizi öneririz. Öncelikle sütü, salebi ve şekeri çelik tencerenize alınız. Malzeme kaynadıktan sonra içine çikolataları atınız. Soğuduğunda tüm bu karışımı buzdolabınızın buzluk kısmına alınız. Tam bir saat sonra dondurmanızı buzluktan çıkarın ve mikserle 2 dakika boyunca çırpın. Buzluğa kaldırın. Yine 1 saat sonra aynı şekilde dondurmanızı buzluktan çıkarın ve 2 dakika mikserle çırpın. Bu işlemi 5 – 6 defa tekrarladıktan sonra artık dondurmamızı buzluğumuzda tamamen donmaya bırakıyoruz. Ve birkaç saat sonra dondurma kuplarımında servis ediyoruz. Dondurmanızı servis ederken görsel açısından şık cup bardakları kullanmanız çok yerinde olacaktır. Dilerseniz üzerine fındık parçaları ya da dövülmüş fıstık parçaları da koyabilirsiniz. İşte evinizde mis gibi süt kokulu tertemiz ortamınızda hazırladığınız çikolatalı dondurma tarifi.

Dondurma Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler