Ara

Elmalı Kaşık Çöreği Tarifi

Elmalı Kaşık Çöreği Tarifi, Elmalı Kaşık Çöreği Nasıl Yapılır? diğer çörekler gibi olsa da farklı olarak kurabiyeyi de andırmaktadır. Bu güzel lezzeti tatmak için elmalı kaşık çöreği nasıl yapılır diye soranlara tarifimiz şu şekildedir.

Elmalı Kaşık Çöreği Nasıl Yapılır?


Elmalı kaşık çöreği tarifi, diğer çörekler gibi olsa da farklı olarak kurabiyeyi de andırmaktadır. Çörek tariflerine göre yerken, oldukça yoğun bir elma lezzeti alınmaktadır. Bu güzel lezzeti tatmak için elmalı kaşık çöreği nasıl yapılır diye soranlara tarifimiz şu şekildedir.

Elmalı kaşık çöreği malzemeleri:

1 çay bardağı süt
120 gram kadar sana yağı
1 yumurta
1 bardak toz şeker
2 bardak un
1 paketin yarısı kadar kabartma tozu
Yarım çay kaşığı tuz
2 çay kaşığı tarçın
Bir adet küçük boy portakal kabuğunun rendesi
1 elma


Elmalı Kaşık Çöreği Yapılışı:


Çöreği yapacağımız kabın içerisine 1çay bardağı sütü, 1 bardak toz şekeri, yumurtayı, küp küp kesilmiş margarini güzelce karıştıralım. Kabartma tozunu da ilave edelim. Portakal kabuğu rendesini de koyduktan sonra diğer malzemelerin bulunduğu kaba ilave edelim. Tüm malzemelerin birbirine karışması için uzun süre yoğuralım.
Ayrıca başka bir yerde elmaların kabuklarını soyalım ve çekirdek yataklarını temizleyelim. Elmaları çatal ya da başka bir alet ile ezelim ve püre haline getirelim. Elmaları da hamur karışımının içerisine ilave edelim. Daha sonra yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine kaşık kaşık alarak dizelim. Çöreklerimiz piştikten sonra soğumaya bırakalım. Bu şekilde hazırladığımız, elmalı kaşık çöreği tarifi ile elde ettiğimiz mükemmel lezzetimizi tadabiliriz. Afiyet olsun.

Çörek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler