Ara

Kuru Fasulyeli Kesme Çorbası Tarifi

Kuru Fasulyeli Kesme Çorbası Tarifi, Sizleri daha fazla merakta bırakmak istemeyiz. Kuru fasulyeli kesme çorbası nasıl yapılır şimdi sizler ile paylaşalım.

Kuru Fasulyeli Kesme Çorbası Nasıl Yapılır?


Kesme çorbası denilince aklınıza pek bir şey gelmiyor olsa gerek. Fakat bu tarifimizin adı kuru fasulyeli kesme çorbası olarak geçmektedir. Bu çorba ilk kulağa gelindiğin de pek hoş durmada tattığınız zaman lezzetine inanmayacaksınız. Sizleri daha fazla merakta bırakmak istemeyiz. Kuru fasulyeli kesme çorbası nasıl yapılır şimdi sizler ile paylaşalım.
 
Malzemeler:

1/2 su bardağı kuru fasulye
1 su bardağı erişte
5 su bardağı su
1 adet küçük soğan
1 yemek kaşığı salça
1 yemek kaşığı tereyağı
Tuz
Karabiber


Kuru Fasulyeli Kesme Çorbası Yapılışı:


Bir gece önceden kuru fasulyelerinizi ıslatınız. Akşamdan ıslatıp hazır hale getirdiğiniz kuru fasulyeleri 5 bardak su ile beraber haşlayınız. Haşlanan fasulyeler yumuşamaya başlayınca erişteleri ekleyebilirsiniz. Tencerenizin içine tuz ve karabiber ilave ederek erişteler pişene kadar kaynatmaya devam ediniz. O sırada soğanlarınızı soyup küçük küçük doğrayıp bir tencere içerisin de yağda pembeleşene kadar kavurun. Bunun üzerine salça ilave ediniz ve birkaç dakika daha çevrilir. Ardından fasulye ve erişteli karışımın içine ilave ediniz. Bu şekilde biraz daha kaynatınız. Kaynayan bu karışımı hazırladığınız çorba kaselerinin içine eşit şekilde doldurabilirsiniz. Hazırladığınız kaselerin üzerini istediğiniz şekilde süsleyebilir, istemezseniz de sade bir şekilde sunum yapabilirsiniz. Sıcak sunum yapabileceğiniz çorbalar tamda ağzınıza layık kıvama gelmiş durumdadır. Artık kuru fasulyeli kesme çorbasını keyifle yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler