Ara

Brüksel Lahanası Çorbası Tarifi

Brüksel Lahanası Çorbası Tarifi, diğer çorba tariflerine göre lezzet olarak farklıdır. Brüksel lahanası çorbası nasıl yapılır merak eden olursa vereceğimiz tarifi uygulamaları önerilir.

Brüksel Lahanası Çorbası Nasıl Yapılır?


Brüksel lahanası çorbası tarifi diğer çorba tariflerine göre lezzet olarak farklıdır. Çorba tarifleri bol sebze ile yapıldığı zaman ayrı bir güzellik oluşturuyor. Brüksel lahanası çorbası nasıl yapılır merak eden olursa vereceğimiz tarifi uygulamaları önerilir.

Bürüksel Lahanası Çorbası Malzemeleri:

150 gr olacak şekilde Bürüksel lahanası
1 patates
1 havuç
1 yumurta sarısı
1 fincan sıvı yağ
5 bardak su ya da et suyu
1 soğan
1 tane sarımsak
Tuz

Brüksel Lahanası Çorbası Yapılışı:


İlk önce tencereye sıvı yağ koyma işlemini gerçekleştirelim. Daha sonra soyduğumuz soğanı küçük küçük olmak kaydı ile tencereye koyalım. Diğer taraftan havuçları küp küp olacakmış gibi küçük parçalara bölelim. Bunları sık sık karıştırarak kavuralım. Daha sonra Bürüksel lahanalarını dörde bölerek ilave edelim. Lahanaları biraz karıştırdıktan sonra patatesleri soyarak küçük küpler halinde tencereye ilave edelim. Kavurma işlemi bittikten sonra kenarda ezdiğimiz sarımsaklar ile suyu tencereye katalım. En sonra da tuzu ilave edelim. Sebzelerin pişmesi sırasında hafif ateşe ayarladığımız ocağımızın, sebzelerin pişme işlemi sırasında hep aynı şekilde kalmasını sağlamalıyız. Sebzeler piştikten sonra el blenderı yardımı ile iyice püre gibi ezerek terbiyesini hazırlamalıyız. Çorbanın terbiyesi için ayrı bir kap içerisine yumurta sarısını ve limon suyunu ilave ederek karıştırmalıyız. Bu karışımı da çorbaya ilave ederek bir taşım daha kaynattıktan sonra ateşten alabiliriz. İsteğe göre baharatlar ile desteklenerek yenebilir. Brüksel lahanası çorbası tarifi yapılma aşaması bittiğine göre tadına bakabiliriz. Afiyet olsun.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler