Ara

Bezelyeli Tavuklu Çorba Tarifi

Bezelyeli Tavuklu Çorba Tarifi, Bezelyeli Tavuklu Çorbası Nasıl Yapılır? oldukça kolay ve lezzetli bir çorbadır. Bezelyeli tavuklu çorba nasıl yapılır öğrenmek isteyenlere verilecek tarifi denemelerini öneririz.

Bezelyeli Tavuklu Çorba Nasıl Yapılır?


Gerek bezelye ile gerekse tavuk ile yapılan birçok çorba tarifi bulunmaktadır. Fakat bu iki malzemenin bir arada kullanılarak yapıldığı çorba çeşidi fazla bilinmemektedir. İçinde tereyağının, tavuk etinin ve bezelyenin bulunduğu bezelyeli tavuklu çorba tarifi, oldukça kolay ve lezzetli bir çorbadır. Bezelyeli tavuklu çorba nasıl yapılır öğrenmek isteyenlere verilecek tarifi denemelerini öneririz.

Bezelyeli Tavuklu Çorba Malzemeleri:

1 bardak bezelye
1 tane soğan
2 patates
İstenilen kadar miktarda tavuk göğüs eti
5 bardak su
2 kaşık tereyağı
Maydanoz
Tuz ve karabiber

Bezelyeli Tavuklu Çorba Yapılışı:


Soğanın kabuklarını soyalım. Daha sonra ince bir şekilde kıyalım. Patateslerin kabuklarını soyduktan sonra küçük parçalar şeklinde doğrayalım. Diğer taraftan 6 su bardağı su ile tavuk etini tencereye alarak pişmeye bırakalım. Et iyice yumuşayana kadar kaynatalım. Daha sonra tavuk etini başka bir kaba alarak soğumasını bekleyelim. Daha sonra tavuk etlerini tel tel olacak şekilde parçalayalım. Diğer taraftan başka bir tencere ayarlayarak içerisine konan tereyağını erimeye bırakalım. İçine attığımız soğanları bu yağda kavuralım. Soğanlar renk değiştirdiği zaman tavuk etini de ilave ederek karıştıralım. Küçük parçalar halinde doğradığımız patatesi ve bezelyeyi de ilave edelim. Tavuk etinin haşlandığı suyu da koyduktan sonra çorbanın kaynaması için ateşin üzerine alalım. Tuz ve karabiber ilave edildikten sonra sebzelerin pişmesini bekleyelim. Daha sonra pişen çorbayı servis tabaklarına alarak, üzerine maydanoz doğranmış bir şekilde servis yapalım. Bezelyeli tavuklu çorba tarifi istenildiği gibi pişirilerek tadılmayı beklemektedir. Tarifimiz artık hazır. Lezzetli sofralar dileriz.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler