Ara

Bezelye Çorbası Tarifi

Bezelye Çorbası Tarifi, Bezelye Çorbası Nasıl Yapılır? kişilerin bilgilerine ve kullandıkları malzemelere göre farklılık oluşturmaktadır. Eğer ki bezelye çorbası nasıl yapılır bilmek istiyorsanız vereceğimiz tarifi kesinlikle uygulamalısınız.

Bezelye Çorbası Nasıl Yapılır?


Bezelye çorbası, bezelyenin ne kadar vitaminli olduğunu ve faydalarını bilen kişiler için oldukça gerekli bir gıdadır. Fakat sevmeyenler için bu çorba tarifi, gerçekten ideal bir besin olarak kabul edilmelidir. Bezelye çorbası tarifi, kişilerin bilgilerine ve kullandıkları malzemelere göre farklılık oluşturmaktadır. Eğer ki bezelye çorbası nasıl yapılır bilmek istiyorsanız vereceğimiz tarifi kesinlikle uygulamalısınız.

Bezelye Çorbası Malzemeleri:

2 bardak kadar iç bezelye
1 büyük soğan
2 kaşık margarin
5 bardak et suyu
5 bardak su
Yarım çay bardağı un
Bir tatlı kaşığı salça ya da 2 domates
Tuz

Bezelye Çorbası Yapılışı:


Bir tane soğanı rendeledikten sonra çorbayı yapacağımız tencerenin içine 1 kaşık margarin koyarak soğanı bu yağ içinde kavururuz. Daha sonra 5 bardak suyu soğanı kavurduğumuz tencerenin içine koyarız. Bezelyelerin pişmesi için kaynatılma aşamasına geçeriz. Pişirilen bezelyeleri daha sonra süzgeç ile ayrılarak suyunun alınmasını sağlarız. Başka bir kap içerisinde margarin ve ununu kavururuz. Ayrı bir yerde domateslerin kabuklarını soyarak minik minik doğrarız. Domatesleri ilave ederek sürekli karıştırma işlemi yaparak tekrar pişiririz. Üzerine tekrar 5 bardak kadar et suyu koyarız. Süzgeçten geçirilen bezelye suyu ile domatesli et suyuna tuz ilavesi yaparak kaynatırız. Sıcak olarak tabaklara koyarız ve servis yaparız. Arzuya göre baharat ilavesi kullanarak da tüketimini sağlayabiliriz. Yaptığımız bezelye çorbası tarifi evlerde rahatlıkla hazırlanabilecek, yapımı kolay ve oldukça besleyici bir çorbadır.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler