Ara

Baharatlı Nohut Çorbası Tarifi

Baharatlı Nohut Çorbası Tarifi, Baharatlı Nohut Çorbası Nasıl Yapılır? Farklı lezzetler arayan ve Baharatlı nohut çorbası nasıl yapılır şeklinde soranlara bu lezzetin denenmesi ve tadılması önerilir.

Baharatlı Nohut Çorbası Nasıl Yapılır?


Bakliyatlar genel olarak yemeklerde kullanılır. Farklı lezzetler sayesinde çorba tarifleri içerisinde de kullanılabilmekte ve baharatlı nohut çorbası tarifi gibi değişik lezzetler içinde denenmesi önerilmektedir. Baharatlı nohut çorbası nasıl yapılır şeklinde soranlara bu lezzetin denenmesi ve tadılması önerilir.

Malzemeleri:

2 bardak kadar haşlanmış nohut
3 kaşık margarin
1 bardak kuskus makarna
1 tane kuru soğan
2 adet sarımsak
2 kaşık salça
Yarım çorba kaşığı biberiye
8 bardak tavuk suyu

Baharatlı Nohut Çorbası Yapılışı:


İlk başta soğanların kabuklarını soyarız. Küçük bir şekilde doğrarız. Diğer tarafta sarımsakları ayıklayarak ince bir şekilde kıyarız. Bir su bardağı nohut ise bir gece önceden ıslatılarak, içine su ve tuz ilavesi ile pişiririz.
Kenarda ayrılan tencerenin içine margarin ilave ederiz. Bu tencerenin içine doğradığımız soğanları ve sarımsakları ilave ederiz. Soğan ve sarımsakları sürekli karıştırarak kavururuz. Pembeleşince salçayı ilave deriz. Salçanın kavrulması ile içine haşlanan nohutu, tavuk suyunu koyarız. Biberiye, tuz ve bir miktarda karabiber ilavesi yaptıktan sonra kaynatırız. Kaynama işleminin başlamasının ardından kuskus makarnaları ilave ederiz. Makarnaların yumuşamasını bekleriz. Makarnalar yumuşadıktan sonra ateşten alırız. Baharatlı nohut çorbası tarifi ise hazır olduğu için servis tabaklarına alınarak sunumunu yapabiliriz. Farklı kültürlerin farklı lezzetlerini seven kişiler için ideal bir tariftir. Merak edenlerin en kısa zamanda deneyeceklerini umuyoruz. Lezzetiniz bol olsun.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler