Ara

Bahar Çorbası Tarifi

Bahar Çorbası Tarifi, Bahar Çorbası Nasıl Yapılır? İçerisindeki besleyici ürünler sayesinde çok vitaminli bir hale gelen bir çorba, bahar çorbası nasıl yapılır diyerek merak ediyorsanız, muhakkak yapmanızı öneririz.

Bahar Çorbası Nasıl Yapılır?


Her yörenin olduğu gibi her insanın da kültüründe farklı çorba tarifi bulunmaktadır. Özellikle içerisine tereyağı ve tavuk suyu girdiği zaman çok daha leziz olur. Sebze ve şehriye ile hazırlanan bahar çorbası tarifi ise hazırlanışı yönünden oldukça kolay ve çok iştah açıcı bir tariftir. İçerisindeki besleyici ürünler sayesinde çok vitaminli bir hale gelen bu çorba, bahar çorbası nasıl yapılır diyerek merak ediyorsanız, muhakkak yapmanızı öneririz.

Malzemeler:

Yarım tavuk göğsü
1 biber (tercihan kaypa)
1 yeşil biber
1 çay bardağı kadar tel şehriye
3 kaşık kadar tereyağı
3 kaşık un
2 havuç
Tuz, nane

Bahar Çorbası Yapılışı:


Tavuk göğsü etlerini oldukça minik parçalara doğrarız. Çorba için ayarlanan tencerenin içine koyuyoruz. Biberleri de doğrayıp tencereye koyduktan sonra sıra havuçlara geliyor. Aynı işlemi havuçlar içinde tekrar ediyoruz. Bütün malzemelerin renkleri değişinceye kadar kavuruyoruz. 6 ya da 7 bardak kadar suyu tencereye aldıktan sonra kaynamaya bırakıyoruz. En sonunda da şehriyeleri ilave ediyoruz. Diğer taraftan unu bir kap içine alıyoruz. Üzerine azar azar olmak üzere soğuk suyu ilave ediyoruz. Bu karışımı çorbaya karıştırarak döktükten sonra şehriyeler pişene kadar düşük ateşte kaynatıyoruz. İşlemin bitmesi ile servis kaselerine alınan çorbayı servis ediyoruz. Böylece en pratik şekli ile bahar çorbası tarifini de yapmış oluyoruz. Bereketli bir gün dileğiyle, afiyet olsun.

Çorba Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler