Ara

Kıymalı Rulo Börek Tarifi

Kıymalı Rulo Börek Tarifi, Kıymalı Rulo Börek Nasıl Yapılır? Kıymalı rulo börek tarifi hem size çok pratik gelecek aynı zaman da da ekonomik bir tarif olacaktır. Kıymalı rulo börek nasıl yapılır bilmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Kıymalı Rulo Börek Nasıl Yapılır?


Kıymalı rulo börek tarifi hem size çok pratik gelecek aynı zaman da da ekonomik bir tarif olacaktır. Börek tarifleri arasında sizi yormayacak ve diğer lezzetleri de aratmayacak bir tariftir aynı zamanda. Kıymalı rulo börek nasıl yapılır bilmek istiyorsanız yazımızı okuyun.

Malzemeler:

3 adet yufka
2 adet yumurta
1 küçük kase yoğurt
Yarım çay bardağı sıvı yağı
Çörek otu

İç malzemesi:

400 gr kıyma
1 adet soğan
Tuz karabiber(1 er çay kaşığı)

Kıymalı Rulo Börek Yapılışı:


Öncelikle işe içi hazırlayarak başlıyoruz. Tavaya biraz sıvı yağ gezdirerek küp küp doğradığımız soğanları hafifçe kavurunca peşi sıra üzerine kıymayı ekleyerek de kıymayı beraberlerinde kavuruyoruz. İndirmeden tuzu ve kara biberi de ekliyoruz. Hafif ılıyınca işleme devam ediyoruz. Yufkaları üst üste koyarak 8 eşit parçaya ayırıyoruz. Sonra yumurta, yoğurt ve sıvı yağı kapta karıştırarak böreğimizi ıslatacak olan sosumuzu hazırlıyoruz. Sosla yufkamızı ıslatarak geniş kısımlarına yakın yerlerine kıymalı iç malzemeyi birer kaşık olarak koyuyoruz. Ardındansa rulo şeklide sigara böreği sarar gibi sarıyoruz. Her yufka için aynı ıslatma ve sarma işlemini de uyguluyoruz. Sonrasında kalan börek sosuyla böreklerimizin üzerini de ıslatarak, böreklerimizin üzerlerine çörek otu serpiyoruz. 170 derece ısınmış olan fırına sürdüğümüz börekleri fırında 40 dakika tutarak altını ve üzerini iyice kızartıyoruz. Çıtır çıtır fırından çıkardığımız bu börekleri sıcak çay ya da meşrubatla sıcağı sıcağına ikram edebiliriz artık. Kıymalı rulo börek tarifi artık sizi tarif defteriniz arasında da yer almakta…

Börek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler