Ara

Gökkuşağı Böreği Tarifi

Gökkuşağı Böreği Tarifi, Gökkuşağı Böreği Nasıl Yapılır? Renkli ve eğlenceli bir görünüme sahip olan gökkuşağı böreği tarifi birbirinden farklı iç malzemeleri ile hazırlanmalıdır. Siz de gökkuşağı böreği nasıl yapılır göz atabilirsiniz.

Gökkuşağı Böreği Nasıl Yapılır?


Börek tarifleri farklı uygulamalara son derece müsaittir. Renkli ve eğlenceli bir görünüme sahip olan gökkuşağı böreği tarifi birbirinden farklı iç malzemeleri ile hazırlanmalıdır. Siz de gökkuşağı böreği nasıl yapılır göz atabilirsiniz. Bu tarife bayılacaksınız.

Malzemeler:

4 adet yufka
1 su bardağı eritilmiş tereyağı ve sıvıyağ karışımı

İçi İçin:

250 gram kıyma
500 gram ıspanak
3 havuç
1 kuru soğan
Sıvıyağ
Tuz, karabiber

Gökkuşağı Böreği Yapılışı:


Ispanakları yıkayarak işe başlayabiliriz. Yıkanmış ve irice doğranmış ıspanakları 1 soğan ile sıvıyağda soteleyelim. Ispanak suyunu tamamen çekince tuz ve karabiber ile tatlandırarak bir kenara ayıralım. Kıymayı da renk alana ve bıraktığı suyu çekene kadar kavuralım. Tuz ve karabiber ile tatlandıralım. Havuçları rendeleyerek sıvıyağda soteleyelim. İlk yufkayı erimiş tereyağı ile ıslatalım ve ikinci yufkayı özenle üzerine serelim. İkinci yufkanın üzerine de tereyağı sürüp ıspanaklı harcı güzelce yayalım. Üçüncü yufkayı ıspanakların üzerine serelim ve tereyağı ile ıslatalım. Kıymalı harcımızı yufkanın üzerine yayalım. Dördüncü yufkamızı kıymalı harcın üzerine serelim ve ıslatalım. Havuçlarımızı da son katın üzerine yayalım. İki yandan malzemelerin çıkmaması için kıvırdığımız yufkaları alttan başlayarak sıkıca rulo yapalım. Rulomuzu ortadan ikiye bölerek fırın tepsisine alalım ve yumurta sarısı sürerek istediğimiz şekilde süsleyelim. Önceden ısıtılmış fırında kızarana kadar pişirelim ve dilimleyerek servis edelim. Gökkuşağı böreği tarifimiz şık görünüşü ile misafirlerinizi büyüleyecektir. Afiyet olsun.

Börek Tarifleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler