Ara

Balık Buğulama Tarifi

Balık Buğulama Tarifi, Balık Buğulama Nasıl Yapılır? Balık buğulama tarifleri farklı balıklar ile denenebilir. Hamsi balık buğulama nasıl yapılır ve ideal sunum şekli nedir öğrenmek isterseniz tarifimizi takip edebilirsiniz.

Balık Buğulama Nasıl Yapılır?


Balık buğulama tarifleri farklı balıklar ile denenebilir. Son derece hafif olan bu yemek oldukça da sağlıklıdır. Bu yazıda hazırladığımız tarif hamsi ile tencerede yapılan bir çeşit olacak. Siz de denemek istiyorsanız balık buğulama tarifimizi okuyabilirsiniz. Hamsi balık buğulama nasıl yapılır ve ideal sunum şekli nedir öğrenmek isterseniz tarifimizi takip edebilirsiniz.

Balık Buğulama Malzemeleri:

1 kilo hamsi
2 adet kırmızı soğan
2 adet iri domates
1 limon
İnce kıyılmış 1 çay bardağı kadar maydanoz
Tuz, karabiber, pul biber
Zeytinyağı


Balık Buğulama Yapılışı:


İlk olarak hamsilerin kılçıkları ile birlikte ayıklanması ve güzel bir şekilde yıkanması gerekmektedir. Tuzladığımız balıklar diğer hazırlıklar bitene kadar bir kenarda süzülebilir. Soğanlarımızı bütün olarak halka şeklinde doğrayalım. Tencerenin dibine ilk olarak soğanları ve üzerlerine balıkları dizerek malzemelerimiz bitene kadar aynı sıralama ile tekrar yapalım. En üste balıklar gelmelidir. Üst kata gerektiği kadar tuz serptikten sonra karabiber ve pul biber ile tatlandıralım. Yine yuvarlak olarak kestiğimiz ve kabuklarını soymadığımız limon ve domatesleri en üst kat olarak tenceremize döşeyelim. Zeytinyağını koyarak tencereyi kısım ateşte ocağa alalım ve yaklaşık olarak yarım saat pişirelim. Tarifimizde pişirme aşamasında sun kullanılmamalıdır. Kısık ateşte pişen hamsiler su bırakacak ve buğulama kendi suyunda pişecektir. Balık buğulama tarifimiz hazır. Servis tabağına aldığınız buğulamaları ince doğranmış maydanoz serperek servis edebilirsiniz. Yemeğin ardından fırında tahin helvası sunabilirsiniz. Afiyet olsun.

Balık Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler