Ara

Bademli Alabalık Tava Tarifi

Bademli Alabalık Tava Tarifi, Bademli Alabalık Tava Nasıl Yapılır? Balık ile yapılacak yemekler isteğe göre mantar takviyesi ile de çeşitlendirilebilir. Şimdi hep beraber bademli alabalık tava nasıl yapılır bir göz atalım.

Bademli Alabalık Tava Nasıl Yapılır?


Balık tarifleri kişi sayısına göre artırılarak azaltılabilir. Bizim vereceğimiz tarif 4 kişiliktir. Bademli alabalık tava tarifi kolay yapılabilen ve tat olarak da çok beğenilen bir yemektir. Balık ile yapılacak yemekler isteğe göre mantar takviyesi ile de çeşitlendirilebilir. Şimdi hep beraber bademli alabalık tava nasıl yapılır bir göz atalım.

Malzemeler:

4 adet fileto yapılmış alabalık
2 yemek kaşığı un
3 adet yumurta
100 gram file badem
Tuz, karabiber
Kızartmak için sıvıyağ

Bademli Alabalık Tava Yapılışı:


Güzelce temizlenmiş ve fileto yapılmış balıklarımızı tuz ve biber ile tatlandırarak işimize başlayalım. Daha sonra balıklarımızı önce una ve daha sonrada güzelce çırpılarak köpürtülmüş yumurtaya önlü arkalı olarak bulayalım. Tavaya koyduğumuz yağı iyice kızdırdıktan sonra balıklarımızı ekleyerek önlü arkalı altın satısı renk alana dek kızartalım. Bir kâğıt havlunun üzerine aldığımız balıklar yağlarını atarken kavurduğumuz file bademleri balığımızın üzerine serpiştirerek servise hazır hale getirelim. Evet, yanlış okumadınız bademli alabalık tava tarifi bu kadar kolay. Tabi balığımızın yanına güzel bir yeşillik salatası yaparak servis etmek ve limonlarla süslemek soframızın hem daha zengin hem de daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Balığın yanına hazırlanacak kalamar tava, ahtapot salatası veya karides güveç ile güzel bir deniz mahsulleri akşamı düzenleyebilirsiniz. Balıktan sonra servis edeceğiniz dondurmalı bir tatlıyı da şimdiden planlamanız harika olacaktır. Ağzınız şimdiden sulanmaya başladıysa afiyet olsun.

Balık Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler