Ara

Balık Köftesi Tarifi

Balık Köftesi Tarifi, Balık Köftesi Nasıl Yapılır? Yapılması kolay olan bu yemeği fazla hazırlayarak derin dondurucuda muhafaza edebilir ve dilediğinizde önceden çıkararak pişirebilirsiniz. Balık köftesi nasıl yapılır hep birlikte göz atalım.

Balık Köftesi Nasıl Yapılır?Balık tarifleri farklı şekillerde hazırlanarak balık sevmeyenlerinde bu sağlıklı gıda ile tanışmasını sağlayabilirsiniz. Köftenin hayatımızdaki yeri bellidir. Köfte et, tavuk, patates ve mercimekten hazırlanabildiği gibi balık ile de hazırlanabilir. Balık köftesi tarifine uyarak farklı şekiller vererek hazırlayacağınız bir yemek güzel bir salata ile sağlıklı bir öğün oluşturacaktır. Yapılması kolay olan bu yemeği fazla hazırlayarak derin dondurucuda muhafaza edebilir ve dilediğinizde önceden çıkararak pişirebilirsiniz. Balık köftesi nasıl yapılır hep birlikte göz atalım.

Balık Köftesi Malzemeler:

Yarım kilo kılçıkları alınmış, derisi çıkarılmış temiz balıketi
3 dilim bayat ekmek veya galeta unu
1 adet rendelenmiş soğan
2 diş rendelenmiş sarımsak
1 yumurta
Sıvıyağ
Tuz, karabiber, kırmızı toz biber, kimyon

Balık Köftesi Yapılışı:


Malzemelerden de anlaşılabileceği gibi balık köftesi tarifi klasik bir köfte yapılışı ile aynıdır. Balıketlerini ve bayat ekmeği rondoda çekerek işe başlayabiliriz. Diğer malzemeleri de ekleyerek köftemizi güzel bir şekilde yoğurmalıyız. Köftenin en önemli noktası güzel bir şekilde yoğrulmasıdır. Hazırladığımız harçtan ceviz büyüklüğünde parçalar alarak elimizde yuvarlayalım ve yassı bir form verelim. Harcın elimize yapışmaması için biraz sudan yararlanabiliriz. Akşam yemeğine kadar dolapta dinlendirdiğimiz köfteleri hazırlamadan en az 1 saat önce dışarı çıkarmamız ve oda sıcaklığına gelmesini sağlamamız doğru bir pişirme için son derece önemlidir. Bu bilgiyi diğer köfte çeşitlerinde de kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.

Balık Yemekleri

Yeni Tarifler Popüler Tarifler