Ara

Zafer Ergin Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Zafer Ergin Kimdir: Zafer Ergin Çocuğu Var Mı?, Zafer Ergin Kaç Yaşında, Zafer Ergin Aslen Nereli, Zafer Ergin Eşi Kim, Zafer Ergin Hayatı Kısaca, Zafer Ergin Evlimi, Zafer Ergin Eşi Kim?, Zafer Ergin Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Zafer Ergin biyografisinde bulabilirsiniz.

Zafer Ergin Kimdir?

Adı Soyadı: Zafer Ergin   
Doğum Tarihi: 30 Ağustos 1942  
Nereli: Ankara  
Burcu: Başak Burcu  
Kilosu: 73 kg 
Boyu: 178 cm
Göz Rengi: Yeşil  
Saç Rengi: Kumral 
Eğitim Durumu: Ankara Üniversitesi Sanat Tarihi  
Sevgilisi: Yok  
Evli mi: Evet
Eşi: Binnaz Ergin
İnstagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı:  Mevcut Değil
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 
Zafer Ergin Hayatı Kısaca

Zafer Ergin, 30 Ağustos 1942 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Esas olarak Sanat tarihi bölümü mezunudur. Kendisini Ankara Deneme sahnesinde yetiştirdikten sonra dizilerde ve filmlerde rol almıştır.

1961 senesinde Devlet Tiyatrosuna girmiştir. 1983 yılına kadar Ankara’da daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosunda yer almıştır.

Zafer Ergin 1988 yılından 1990 yılına kadar İstanbul Devlet Tiyatrosunda Sanat Yönetmenliği yapmıştır. 2005’e geldiğimizde Devlet Tiyatrosuyla yollarını ayırmıştır. Devlet Tiyatrosuna veda ederken arkasında 60’dan fazla sahneye çıkıp oynadığı oyun bırakmıştır. Konuk oyuncu olarak Devlet Opera ve Bale müzikallerinde rol aldı. Pek çok radyo oyunlarında görev alıp sesiyle hayran sayısını artırmıştır.  Zafer Ergin 7 sene kadar çeşitli üniversitelerde öğretim görevliliği yaparken sanatsal programı uymadığı için bu mesleğine ara vermek zorunda kalmıştır. Oyuncu olduğu süre boyunca farklı ülkelere turneler yapmıştır.

Zafer Ergin Kurtlar Vadisindeki başarılı rolünün ardından 2006 senesinden beri yayınlanan ve halen devam etmekte olan Arka Sokakların Rıza Babası olarak karakterine can vermektedir.

Melek Baykal’la 1975 senesinde evlenip dört yıl sonra yollarını ayırmıştır.

Zafer Ergin 1987 yılında ise Binnaz Ergin ile evlenmiştir.

Zafer Ergin Filmleri:

Sümela'nın Şifresi: Temel - 2011
New York'ta Beş Minare - 2010
Güneşi Gördüm - 2009
Ankara Cinayeti - 2006
Arka Sokaklar - 2006 - Rıza Soylu
Döngel Karhanesi - 2005 - TMSF Başkanı
Kanlı Düğün - 2005
Zalim - 2003 - Şanlı Bey
Kurtlar Vadisi - 2003 - Mehmet Karahanlı
Sır Dosyası - 1999
Hırsız- 2001
Deli Yürek: Bumerang Cehennemi - 2001 - Şeref
Berlin in Berlin - 1993
Bir Tren Yolculuğu - 1988
Yaprak Dökümü - 1987
Çalıkuşu - 1986
Bağdat Hatun - 1981
 
Zafer Ergin Rol Aldığı Tiyatro Oyunları:

Kuklacı : Gardner Mckay - Tiyatro Kedi - 2005
Bankta İki Kişi : Alexander Gelman - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 2000
Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı : (Bertolt Brecht - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 1999
Saat 9.05 : Nezihe Araz - Tiyatro Bakış - 1995
Yüz Yüze
Yer Demir Gök Bakır : Yaşar Kemal - Ankara Sanat Tiyatrosu - 1992
Ya Devlet Başa Kuzgun Leşe : (Orhan Asena)
Bağdat Hatun : Güngör Dilmen - Ankara Devlet Tiyatrosu
Üç Tatlı Cadı
Kral Lear : William Shakespeare - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1981
Yedinci Köpek : Çetin Altan - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1964


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-