Ara

Yonca Evcimik Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Yonca Evcimik Kimdir, Yonca Evcimik Aslen Nereli, Yonca Evcimik Kaç Yaşında, Yonca Evcimik Evli mi, Yonca Evcimik Burcu Nedir, Yonca Evcimik Sevgilisi, Yonca Evcimik Memleketi Neresi, Yonca Evcimik Boyu, Yonca Evcimik Hayatı, Yonca Evcimik Biyografisi, Yonca Evcimik Özgeçmişi işte detaylar.

Yonca Evcimik Kimdir?

15 Mayıs 2016 tarihinde pazar günü yayınlanacak olan yeni yaz dizileri arasında bulunan Hayatımın Aşkı dizisinde Yonca Evcimik karakterini canlandıracak olan şarkıcı Yonca Evcimik kimdir, kaç yılında doğmuştur, nerelidir, doğum tarihi nedir, yaşı kaçtır, burcu nedir? Gibi soruların cevabını  Yonca Evcimik hayatı ve hakkında biyografisi içerisinde bulabilirsiniz.

Yonca Evcimik Kısaca Hayatı Biyografisi

Yonca Evcimik 16 Eylül 1963 İstanbul doğumludur. Oyuncu, yapımcı, dansçı, şarkıcılık yapan Yonca Evcimik 52 yaşında Başak burcudur.  Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı yüksek bale bölümü mezunu olan Yonca Evcimik; 1978 1990 yılları arasında müzikallerde dansçı ve şarkıcı olarak çalışmıştır. Aynı tarihlerde birçok tiyatro oyununda da oynayan Yonca Evcimik 1979 yılında Şan Tiyatrosu'na girerek 1984 e kadar birçok oyun ve müzikallerde burada yer almıştır. Hisseli Harikalar Kumpanyası, Yedi Kocalı Hürmüz, Nükhet Duru ve 10 yıl geçti Ajda Pekkan Süperstar, Sen sazın bülbülleri, Carmen, Hababam Sınıfı gibi müzikallerde rol almıştır. Bu dönemde ayrıca Hababam Sınıfı Güle Güle ve Kızlar Sınıfı filmlerde oynayan Yonca Evcimik 1985-1988 yılları arasında Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda Aşk olsun, reklamlar, yasaklar, geceler ve deliller adlı oyunlarda da yer almıştır.

1989 1990 yılları arası Gülhane etkinliklerinde de sunucu ve show girl olarak çalışan Yonca Evcimik oldukça popüler bir şarkıcıdır. 1991 yılında çıkarmış olduğu ilk albümü Abone ile oldukça dikkat çeken ve o dönemlerde arabesk furyası içerisinde öne çıkan Yonca Evcimik TRT1 de yayınlanan ve Yarım Elma isimli programdaki dansları ile birlikte katılmıştır. Oldukça ünlü bir popstar olan Yonca Evcimik programdan sonra beğenilmesi ile Abone ve Sokak şarkılarıyla klip çekmiştir.

Türkiye'nin birçok yerinde konser veren ve çok konuşulan müzik sanatçıları arasında yer alan Yonca Evcimik; 2009 yılında albümüyle İki milyon sekiz yüz bin adet satmıştır. Abone adlı albümündeki şarkılarıyla birçok klipler çeken Yonca Evcimik dans ve müziği birleştirerek bir albüm oluşturmuştur. Abone isimli şarkı Türk pop müziğinde Milat şarkısı olarak adlandırılmaktadır.

1993 yılında ikinci albümünü Kendine Gel piyasaya süren Yonca Evcimik Türkiye'ye vücut ismiyle çıkarılan sesleri kayıt etmek için bir aygıt bulunmadığı için 11 dansıyla stüdyoda mikrofonlar yardımıyla albümdeki şarkı çekilmiştir. Yonca Evcimik 1994 yılında ikinci single'ını çıkarmış 8:15 vapuru ile kısa sürede müzik marketlerde ilk sıraları yükselmiştir. Daha sonra 1994 yılının Temmuz ayında Yonca Evcimik 94 albümünü piyasaya sürmüş ve farklı bir web site ile albümünü çıkarmıştır. Bu albümüyle de bundan sonra en çok satan ikinci albümü olan Yonca Evcimik albümün hit şarkılar arasında Bandıra bandıra, Gel gel ve Tükendik şarkıları bulunmaktadır. 

Yonca Evcimik Avrupa'dan gelen teklifler arasında House müzik olarak Hollandalı bir yapım şirketi tarafından 3 şarkılı tekli piyasaya sürülmüştür. 30 Eylül 1995 albümü tanıtımı için Avrupa'nın en önemli kulüpleri arasında yer alan Amsterdam Chemistry Club da yer almıştır. 29 Eylül 1995’te parçanın klibi MTV Party Zone’da da gösterilmiştir. Ayrıca 11 Ekim 1995’te Avrupa'da satışa sunulmuş ve oldukça dikkat çekmiştir. 


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-