Ara

Yonca Evcimik Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Yonca Evcimik Kimdir, Yonca Evcimik Aslen Nereli, Yonca Evcimik Kaç Yaşında, Yonca Evcimik Evli mi, Yonca Evcimik Burcu Nedir, Yonca Evcimik Sevgilisi, Yonca Evcimik Memleketi Neresi, Yonca Evcimik Boyu, Yonca Evcimik Hayatı, Yonca Evcimik Biyografisi, Yonca Evcimik Özgeçmişi işte detaylar.

Yonca Evcimik Kimdir?

15 Mayıs 2016 tarihinde pazar günü yayınlanacak olan yeni yaz dizileri arasında bulunan Hayatımın Aşkı dizisinde Yonca Evcimik karakterini canlandıracak olan şarkıcı Yonca Evcimik kimdir, kaç yılında doğmuştur, nerelidir, doğum tarihi nedir, yaşı kaçtır, burcu nedir? Gibi soruların cevabını  Yonca Evcimik hayatı ve hakkında biyografisi içerisinde bulabilirsiniz.

Yonca Evcimik Kısaca Hayatı Biyografisi

Yonca Evcimik 16 Eylül 1963 İstanbul doğumludur. Oyuncu, yapımcı, dansçı, şarkıcılık yapan Yonca Evcimik 52 yaşında Başak burcudur.  Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı yüksek bale bölümü mezunu olan Yonca Evcimik; 1978 1990 yılları arasında müzikallerde dansçı ve şarkıcı olarak çalışmıştır. Aynı tarihlerde birçok tiyatro oyununda da oynayan Yonca Evcimik 1979 yılında Şan Tiyatrosu'na girerek 1984 e kadar birçok oyun ve müzikallerde burada yer almıştır. Hisseli Harikalar Kumpanyası, Yedi Kocalı Hürmüz, Nükhet Duru ve 10 yıl geçti Ajda Pekkan Süperstar, Sen sazın bülbülleri, Carmen, Hababam Sınıfı gibi müzikallerde rol almıştır. Bu dönemde ayrıca Hababam Sınıfı Güle Güle ve Kızlar Sınıfı filmlerde oynayan Yonca Evcimik 1985-1988 yılları arasında Devekuşu Kabare Tiyatrosu'nda Aşk olsun, reklamlar, yasaklar, geceler ve deliller adlı oyunlarda da yer almıştır.

1989 1990 yılları arası Gülhane etkinliklerinde de sunucu ve show girl olarak çalışan Yonca Evcimik oldukça popüler bir şarkıcıdır. 1991 yılında çıkarmış olduğu ilk albümü Abone ile oldukça dikkat çeken ve o dönemlerde arabesk furyası içerisinde öne çıkan Yonca Evcimik TRT1 de yayınlanan ve Yarım Elma isimli programdaki dansları ile birlikte katılmıştır. Oldukça ünlü bir popstar olan Yonca Evcimik programdan sonra beğenilmesi ile Abone ve Sokak şarkılarıyla klip çekmiştir.

Türkiye'nin birçok yerinde konser veren ve çok konuşulan müzik sanatçıları arasında yer alan Yonca Evcimik; 2009 yılında albümüyle İki milyon sekiz yüz bin adet satmıştır. Abone adlı albümündeki şarkılarıyla birçok klipler çeken Yonca Evcimik dans ve müziği birleştirerek bir albüm oluşturmuştur. Abone isimli şarkı Türk pop müziğinde Milat şarkısı olarak adlandırılmaktadır.

1993 yılında ikinci albümünü Kendine Gel piyasaya süren Yonca Evcimik Türkiye'ye vücut ismiyle çıkarılan sesleri kayıt etmek için bir aygıt bulunmadığı için 11 dansıyla stüdyoda mikrofonlar yardımıyla albümdeki şarkı çekilmiştir. Yonca Evcimik 1994 yılında ikinci single'ını çıkarmış 8:15 vapuru ile kısa sürede müzik marketlerde ilk sıraları yükselmiştir. Daha sonra 1994 yılının Temmuz ayında Yonca Evcimik 94 albümünü piyasaya sürmüş ve farklı bir web site ile albümünü çıkarmıştır. Bu albümüyle de bundan sonra en çok satan ikinci albümü olan Yonca Evcimik albümün hit şarkılar arasında Bandıra bandıra, Gel gel ve Tükendik şarkıları bulunmaktadır. 

Yonca Evcimik Avrupa'dan gelen teklifler arasında House müzik olarak Hollandalı bir yapım şirketi tarafından 3 şarkılı tekli piyasaya sürülmüştür. 30 Eylül 1995 albümü tanıtımı için Avrupa'nın en önemli kulüpleri arasında yer alan Amsterdam Chemistry Club da yer almıştır. 29 Eylül 1995’te parçanın klibi MTV Party Zone’da da gösterilmiştir. Ayrıca 11 Ekim 1995’te Avrupa'da satışa sunulmuş ve oldukça dikkat çekmiştir. 


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: