Ara

Serenay Aktaş Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Serenay Aktaş Kimdir, Survivor Serenay Aktaş Hayatı, Survivor Serenay Aktaş Burcu Nedir, Survivor Serenay Aktaş Resimleri, Survivor Serenay Aktaş Sevgilisi Kim,

Serenay Aktaş Kimdir ?

Serenay Aktaş 1 Ekim 1993'te İstanbul Bakırköy'de doğdu.

Henüz okuldayken tiyatro ile ilgili çalışmalarda yer alan ve bu konudaki ilgisi ve yeteneği ile dikkat çeken Aktaş halen eğitim çalışmalarını da sürdürmektedir. Oyunculuk alanındaki yeteneğinin yanı sıra kendine özgü pek çok dikkat çekici özelliğe sahip Serenay aynı zamanda çok yetenekli bir bayan futbolcudur. Evet ilk duyulduğunda garipsenebilecek bu özellik Serenay Aktaş'ın çok yönlü kişiliğininde bir yansıması.

Aktaş Zeytinburnuspor Kulübünde görev aldıktan sonra şu an Fatih Vatan Lisesi Spor'un başarılı bir sporcusudur.Yazı yazmaya da özel bir ilgisi bulunan Serenay şiir dili etkisi taşıyan düz yazılarını da ileride yayımlamayı düşünüyor. Oyunculuk alanında da genç yaşına rağmen kısa zamanda tecrübeler edinmeye başlayan Serenay Aktaş son dönemde televizyonun dikkat çekici projelerinden bir tanesi olan Kanıt dizisinde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Ayrıca Umut yolcuları, Türk Malı , Şüphe , Yahşi Cazibe gibi çokça bilinen projelerde görev alan Serenay halen Kalbim Seni Seçti dizisinde rol almaktadır. Dizi çalışmalarının yanı sıra özgün ve sıra dışı güzelliği ve oyunculuktaki başarısıyla dikkat çekerek sırasıyla Baston - Tek Perdelik Aşk Oyunu , Bülent Serttaş - Gülüşü Yaralım ve Frekans - Papatyalar kliplerinde yer almıştır. Serenay'ın her daim dillendirdiği bir özelliği ise annesine olan düşkünlüğü ve sevgisi..

Tüm bunların yanında halen özellikle oyunculukla ilgili çok yönlü çalışmalarını sürdüren Serenay Aktaş ışıltısı , yeteneği ve güzelliği ile başarı yolunda emin adımlarla ilerleyişini sürdürmektedir.

Survivor Serenay Aktaş  Resimleri İçin Tıklayınız...
Yeşil sahaların rujlu forveti Serenay Aktaş, futbola nasıl başladığını ve 'Muhteşem Yüzyıl' setini anlattı.

İşte Hürriyet'in röportajı:

* Futbola ne zaman başladınız?

- Profesyonel anlamda beşinci sezonum. Küçüklüğümden beri oynuyordum.

* Kim teşvik etti?

- Babam koyu bir Galatasaraylı. Küçükken beni de maçlara götürürdü. Futbol sevgim oradan geliyor. Bir de sokak aralarında futbol oynardık. Baktım bana zevk veriyor, devam ettim.

* Siz de babanız gibi Galatasaraylı mısınız?

- Ben de koyu Galatasaraylıyım.

* Kardeşleriniz var mı, onlar da sizin gibi futbolla ilgili mi?

- Bir abim var ama birbirimizin tam tersiyiz. Babam onu da maçlara götürürmüş ama o hep uyurmuş. Şimdi sorsanız, kuralları bile bilmiyordur belki.

* Hangi futbolcuları beğeniyorsunuz?

- Bir Galatasaraylı olarak en başta Hagi'nin çok farklı bir adam olduğunu düşünüyorum. Alex de Souza aynı şekilde. Forvet olarak da Drogba'yı beğeniyorum. Bir de Elmander... Çünkü onlar stilime daha yakınlar. Ben de gezici forvetim.

* "Ben ondan daha iyi oynarım" dediğiniz bir futbolcu var mı?

- Sıradan bir erkek olsa "Ondan iyi oynarım" diyebilirim ama bir futbolcudan daha iyi olduğumu söyleyemem.

* Karşı karşıya gelmek istediğiniz bir takım var mı?

- Galatasaray'da, Fenerbahçe'ye karşı oynamak isterim.

* Profesyonel olarak futbol oynamaya nerede başladınız?

- 15 yaşındayken Zeytinburnu'nda başladım. İki sezonum orada geçti. Daha sonra başka bir takıma geçtim, iki sezon da orada oynadım. Şu anda 1207 Antalyaspor'dayım.

YURTDIŞINA TRANSFER OLMA HAYALLERİ KURUYORDUM

* Okula devam ediyor musunuz?

- Hem futbola hem de oyunculuğa devam edebilmek adına açık öğretime geçiş yaptım. Şu an üniversiteye hazırlanıyorum.

* Üniversitede hangi bölümü seçmeyi düşünüyorsunuz?

- Oyunculuk olmazsa Sosyoloji okumak istiyorum.

* Oyunculuğa nasıl başladınız?

- Çevremde bir ajansa kaydolmamı söyleyenler oluyordu ama asıl beni yönlendiren Spiker Hilal Ergenekon oldu. Beni bir gösteri maçında gördü, "Farklı bir yüzün var, istersen oyunculuk yapabilirsin" dedi.

* Sizin aklınızda var mıydı oyuncu olmak daha önce?

- Yoktu. Futbolda ilerlerim, yurtdışına transfer olup orada yaşarım diyordum. Kadın futbolunda orada her şey daha profesyonel ve daha güzel. Oyunculuk bir anda oldu. Tabii kamera karşısına çıkmak beni heyecanlandırdı.

* İlk kez hangi projede kamera karşısına geçmiştiniz?

- "Kanıt"ta. Daha sonra "Yahşi Cazibe", "Alemin Kıralı" gibi dizilerde bölüm oyunculuğu yaptım. Asıl işim, "Arka Sıradakiler"di, orada 24 bölüm yer aldım. Şu anda "Muhteşem Yüzyıl"da devam ediyorum.

* Oyunculuk için futbolu bırakmayı düşündünüz mü hiç?

- Futbolu mesleki anlamda bıraktım aslında, tamamen hobi olarak oynuyorum artık.

* Neden?

- Çünkü Türkiye'de bir yere gelemiyor kadın futbolu. Hedefim artık iyi bir oyuncu olmak.

* Maça hazırlanırken kızlar nasıl oluyor?

- "Yapabiliriz" diyoruz, birbirimizi alkışlıyoruz... Maçtan önce ben kırmızı rujumu ve eyeliner'ımı sürerim. Makyaj yapmadan çıkmam.

* Sahada tartışmalar, kavgalar olur. Bu kez saç çekme, çimdikleme gibi olaylar giriyor mu işin içine?

- Genelde sözlü tahrik vardır. Ama benim başıma çok gelmedi. Ben tartışmayı pek sevmem.

HERKES KENDİ İŞİNİ YAPIYOR

* Şu anda "Muhteşem Yüzyıl"dasınız, sonrası için nasıl planlarınız var?

- Hedefim çok iyi bir oyuncu olarak, başarılarımla anılmak. Bir hayalim, aksiyon filminde rol almak. Bir filmde de futbolcuyu oynamak isterim.

* "Muhteşem Yüzyıl" nasıl gidiyor peki?

- Çok güzel bir ekibimiz var, iyi gidiyor.

* Meryem Uzerli'nin Almanya'ya dönmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Ben dört hafta sette değildim ve olanlar hakkında gerçekten bilgim yok. Ama hiçbir oyuncunun "Meryem neden gitti?" diye konuştuğunu duymadım. Herkes kendi işini yapıyor.


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-