Ara

Serenay Aktaş Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Serenay Aktaş Kimdir, Survivor Serenay Aktaş Hayatı, Survivor Serenay Aktaş Burcu Nedir, Survivor Serenay Aktaş Resimleri, Survivor Serenay Aktaş Sevgilisi Kim,

Serenay Aktaş Kimdir ?

Serenay Aktaş 1 Ekim 1993'te İstanbul Bakırköy'de doğdu.

Henüz okuldayken tiyatro ile ilgili çalışmalarda yer alan ve bu konudaki ilgisi ve yeteneği ile dikkat çeken Aktaş halen eğitim çalışmalarını da sürdürmektedir. Oyunculuk alanındaki yeteneğinin yanı sıra kendine özgü pek çok dikkat çekici özelliğe sahip Serenay aynı zamanda çok yetenekli bir bayan futbolcudur. Evet ilk duyulduğunda garipsenebilecek bu özellik Serenay Aktaş'ın çok yönlü kişiliğininde bir yansıması.

Aktaş Zeytinburnuspor Kulübünde görev aldıktan sonra şu an Fatih Vatan Lisesi Spor'un başarılı bir sporcusudur.Yazı yazmaya da özel bir ilgisi bulunan Serenay şiir dili etkisi taşıyan düz yazılarını da ileride yayımlamayı düşünüyor. Oyunculuk alanında da genç yaşına rağmen kısa zamanda tecrübeler edinmeye başlayan Serenay Aktaş son dönemde televizyonun dikkat çekici projelerinden bir tanesi olan Kanıt dizisinde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamıştır.

Ayrıca Umut yolcuları, Türk Malı , Şüphe , Yahşi Cazibe gibi çokça bilinen projelerde görev alan Serenay halen Kalbim Seni Seçti dizisinde rol almaktadır. Dizi çalışmalarının yanı sıra özgün ve sıra dışı güzelliği ve oyunculuktaki başarısıyla dikkat çekerek sırasıyla Baston - Tek Perdelik Aşk Oyunu , Bülent Serttaş - Gülüşü Yaralım ve Frekans - Papatyalar kliplerinde yer almıştır. Serenay'ın her daim dillendirdiği bir özelliği ise annesine olan düşkünlüğü ve sevgisi..

Tüm bunların yanında halen özellikle oyunculukla ilgili çok yönlü çalışmalarını sürdüren Serenay Aktaş ışıltısı , yeteneği ve güzelliği ile başarı yolunda emin adımlarla ilerleyişini sürdürmektedir.

Survivor Serenay Aktaş  Resimleri İçin Tıklayınız...
Yeşil sahaların rujlu forveti Serenay Aktaş, futbola nasıl başladığını ve 'Muhteşem Yüzyıl' setini anlattı.

İşte Hürriyet'in röportajı:

* Futbola ne zaman başladınız?

- Profesyonel anlamda beşinci sezonum. Küçüklüğümden beri oynuyordum.

* Kim teşvik etti?

- Babam koyu bir Galatasaraylı. Küçükken beni de maçlara götürürdü. Futbol sevgim oradan geliyor. Bir de sokak aralarında futbol oynardık. Baktım bana zevk veriyor, devam ettim.

* Siz de babanız gibi Galatasaraylı mısınız?

- Ben de koyu Galatasaraylıyım.

* Kardeşleriniz var mı, onlar da sizin gibi futbolla ilgili mi?

- Bir abim var ama birbirimizin tam tersiyiz. Babam onu da maçlara götürürmüş ama o hep uyurmuş. Şimdi sorsanız, kuralları bile bilmiyordur belki.

* Hangi futbolcuları beğeniyorsunuz?

- Bir Galatasaraylı olarak en başta Hagi'nin çok farklı bir adam olduğunu düşünüyorum. Alex de Souza aynı şekilde. Forvet olarak da Drogba'yı beğeniyorum. Bir de Elmander... Çünkü onlar stilime daha yakınlar. Ben de gezici forvetim.

* "Ben ondan daha iyi oynarım" dediğiniz bir futbolcu var mı?

- Sıradan bir erkek olsa "Ondan iyi oynarım" diyebilirim ama bir futbolcudan daha iyi olduğumu söyleyemem.

* Karşı karşıya gelmek istediğiniz bir takım var mı?

- Galatasaray'da, Fenerbahçe'ye karşı oynamak isterim.

* Profesyonel olarak futbol oynamaya nerede başladınız?

- 15 yaşındayken Zeytinburnu'nda başladım. İki sezonum orada geçti. Daha sonra başka bir takıma geçtim, iki sezon da orada oynadım. Şu anda 1207 Antalyaspor'dayım.

YURTDIŞINA TRANSFER OLMA HAYALLERİ KURUYORDUM

* Okula devam ediyor musunuz?

- Hem futbola hem de oyunculuğa devam edebilmek adına açık öğretime geçiş yaptım. Şu an üniversiteye hazırlanıyorum.

* Üniversitede hangi bölümü seçmeyi düşünüyorsunuz?

- Oyunculuk olmazsa Sosyoloji okumak istiyorum.

* Oyunculuğa nasıl başladınız?

- Çevremde bir ajansa kaydolmamı söyleyenler oluyordu ama asıl beni yönlendiren Spiker Hilal Ergenekon oldu. Beni bir gösteri maçında gördü, "Farklı bir yüzün var, istersen oyunculuk yapabilirsin" dedi.

* Sizin aklınızda var mıydı oyuncu olmak daha önce?

- Yoktu. Futbolda ilerlerim, yurtdışına transfer olup orada yaşarım diyordum. Kadın futbolunda orada her şey daha profesyonel ve daha güzel. Oyunculuk bir anda oldu. Tabii kamera karşısına çıkmak beni heyecanlandırdı.

* İlk kez hangi projede kamera karşısına geçmiştiniz?

- "Kanıt"ta. Daha sonra "Yahşi Cazibe", "Alemin Kıralı" gibi dizilerde bölüm oyunculuğu yaptım. Asıl işim, "Arka Sıradakiler"di, orada 24 bölüm yer aldım. Şu anda "Muhteşem Yüzyıl"da devam ediyorum.

* Oyunculuk için futbolu bırakmayı düşündünüz mü hiç?

- Futbolu mesleki anlamda bıraktım aslında, tamamen hobi olarak oynuyorum artık.

* Neden?

- Çünkü Türkiye'de bir yere gelemiyor kadın futbolu. Hedefim artık iyi bir oyuncu olmak.

* Maça hazırlanırken kızlar nasıl oluyor?

- "Yapabiliriz" diyoruz, birbirimizi alkışlıyoruz... Maçtan önce ben kırmızı rujumu ve eyeliner'ımı sürerim. Makyaj yapmadan çıkmam.

* Sahada tartışmalar, kavgalar olur. Bu kez saç çekme, çimdikleme gibi olaylar giriyor mu işin içine?

- Genelde sözlü tahrik vardır. Ama benim başıma çok gelmedi. Ben tartışmayı pek sevmem.

HERKES KENDİ İŞİNİ YAPIYOR

* Şu anda "Muhteşem Yüzyıl"dasınız, sonrası için nasıl planlarınız var?

- Hedefim çok iyi bir oyuncu olarak, başarılarımla anılmak. Bir hayalim, aksiyon filminde rol almak. Bir filmde de futbolcuyu oynamak isterim.

* "Muhteşem Yüzyıl" nasıl gidiyor peki?

- Çok güzel bir ekibimiz var, iyi gidiyor.

* Meryem Uzerli'nin Almanya'ya dönmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Ben dört hafta sette değildim ve olanlar hakkında gerçekten bilgim yok. Ama hiçbir oyuncunun "Meryem neden gitti?" diye konuştuğunu duymadım. Herkes kendi işini yapıyor.


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: