Ara

Rüçhan Çalışkur Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Rüçhan Çalışkur Kimdir? Rüçhan Çalışkur Kaç Yaşında, Rüçhan Çalışkur Boyu, Rüçhan Çalışkur Nereli, Rüçhan Çalışkur Biyografi, Rüçhan Çalışkur Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Rüçhan Çalışkur Kimdir?


Adı Soyadı: Rüçhan Çalışkur
Doğum Tarihi: 13.02.1947
Nereli: Trabzon
Burcu: Kova 
Kilosu: 67 Kg
Boyu: 1.78
Göz Rengi: Ela 
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü  
Sevgilisi:Yok  
Evli mi: Bilinmiyor
Eşi: Bilinmiyor
instagram Hesabı: Yok
Twitter Hesabı: Yok 
Facebook Hesabı: Yok

Rüçkan Çalışkur Biyografisi


Tecrübeli aktör Rüçkan Çalışkur 13 Şubat 1947 senesinde Trabzon bölgesinde dünyaya gelmiştir. Fakat ünlü aktör eğitimi için kısa bir süre sonrasında Ankara’ya taşınmak mecburiyetinde kalmıştır. Rüçkan Çalışkur Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü birincilikle bitiren gözde öğrenciler arasında yer almıştır. Eğitimini tamamlayan güzel oyuncu derhal kariyer hayatına başlamak üzere 1979 senesinde Devlet Tiyatroları kadrosuna dahil olmuş ve ünlü oyuncu uzun süreler boyunca tiyatro oyunculuğu yapmıştır.

Rüçkan Çalışkur farklı farklı tiyatro oyunlarında yer almış ve sayısız rollere sahip olmuştur. Aynı zamanda ünlü oyuncu ilk kez sinema hayatına 2003 senesinde başlamıştır. 2003 senesi itibari ile tecrübeli oyuncu sinema ve film hayatına başlamış ve başarısı sebebiyle her zaman gözde ünlüler arasında yer almıştır. Güzel oyuncu deneyimi ile her zaman izleyicilerinin ilgilerini üzerine toplamayı başarmıştır. Çok sayıda yabancı dizi filmlerde yer almış ve aynı zamanda Türkçe seslendirmelerde yapmıştır. Yani tecrübeli oyuncu aynı zamanda ses sanatçılığı da yapmaktadır.

Deneyimli oyuncu Rüçkan Çalışkur Robin Hood, Titanik, Avatar ve Örümcek Adam gibi birçok dizi filmde yer almıştır. Halen oyunculuk hayatına devam eden tecrübeli oyuncu şu an yayımlanmakta olan Kalp Atışı isimli dizi filmde de yer almaktadır. Aynı zamanda Rüçkan Çalışkur 2012 senesinde 1. YEFA Ödülleri tarafından en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüş ve bu ödüller gibi daha birçok ödülleri bulunmaktadır. Çok fazla sayıda sinema filminde rol alan tecrübeli oyuncu en son Zerre isminde bir sinema filminde yer almıştır. Bunun yanı sıra Rüzgarlar, Elveda Katya isimli sinema filmlerinde de rol almıştır. Deneyimli oyuncu herkes tarafından sevilerek izlenen Benim İçin Üzülme dizisi ve Acayip Hikayeler isimli dizi filmlerde de boy göstermiştir. 


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Serkan Şengül Kimdir

  Serkan Şengül Kimdir? Adı Soyadı: Serkan Şengül Doğum Tarihi: 20 Mart 1978 Nereli: İstanbul Burcu: Balık Kilosu: 83 Kg Boyu: 1.69 Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Bilinmiyor Sevgilisi: Bilinmiyor Evli mi: Bilinmiyor Eşi:Bilinmiyor instagram Hesabı: www.instagram.com/serkansengulofficial Twitter

 • Polina Ch Kimdir

  Polina Ch Kimdir? Adı Soyadı: Polina Ch Doğum Tarihi: 19.05.1996 Nereli: Rusya Burcu: Boğa Kilosu: 55 Kg Boyu: 1.78 Göz Rengi: Yeşil Saç Rengi: Sarı Eğitim Durumu: Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat İngilizce Bölümü Sevgilisi: Yok Evli mi:

 • İlke Korkmaz Kimdir

  İlke Korkmaz Kimdir? Adı Soyadı: İlke Korkmaz Doğum Tarihi: Bilinmiyor Nereli: Bilinmiyor Burcu: Bilinmiyor Kilosu: Bilinmiyor Boyu: Bilinmiyor Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Öğrenci Sevgilisi: Bilinmiyor Evli mi: Hayır Eşi: Yok instagram Hesabı:Yok Twitter Hesabı: Yok Facebook Hesabı:

 • Hasibe Eren Kimdir

  Hasibe Eren Kimdir? Adı Soyadı: Hasibe Eren Doğum Tarihi: 06.06.1975 Nereli: Kahramanmaraş Elbistan Burcu: İkizler Kilosu: 66 Kg Boyu: 1.72 Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Koyu Kestane Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği

 • Gülhan Tekin Kimdir

  Gülhan Tekin Kimdir? Adı Soyadı: Gülhan Tekin Doğum Tarihi: 3 Mayıs 1975 Nereli: İzmir Burcu: Boğa Kilosu: 70 Kg Boyu: 1.65 Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi