Ara

Lady Gaga Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Lady Gaga Kimdir? Lady Gaga Kaç Yaşında, Lady Gaga Boyu, Lady Gaga Nereli, Lady Gaga Biyografi, Lady Gaga Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Lady Gaga Kimdir?


Adı Soyadı: Stefani Joanne Angelina Germanotto
Doğum Tarihi: 28 Mart 1986
Nereli: New York Birleşik Devletler
Burcu: Koç Burcu
Kilosu: 49 Kg
Boyu: 155 Cm
Göz Rengi: Ela
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Katolik Üniversite
Sevgilisi: Taylor Kinner (2011’den beri)
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/ladygaga
Twitter Hesabı: twitter.com/ladygaga
Facebook Hesabı: www.facebook.com/ladygaga
 

Lady Gaga Biyografisi

 
Stefani Joanne Angelina Germanotto yani bilinen adıyla ünlü müzisyen Lady Gaga 28 Mart 1986 New York Yonkers’da doğmuştur. Babası İtalyan annesi ise Yunan bir aileden gelmektedir. Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve müzisyendir. 4 yaşından beri piyano çalan Lady Gaga piyano ile ilk bestesini 13 yaşında iken yaptı. 14 yaşına geldiğinde ise gece kulüplerinde canlı performans sergilemeye başladı. 11 yaşında Manhattan’da Juilliard School’a gitti, sonrasında ise Convent Of The Sacred Heart adında ki bir Katolik okulunda devam etti. 17 yaşında New York Üniversitesi’nde Tisch School Of The Arts bölümüne giderek dünyada sadece yirmi kişinin sahip olduğu, erken kabul edilme hakkına sahip oldu. Müzik üzerine eğitim alarak sanat, din, sosyal bilimler ve siyaset konularında denemeler yazıp söz yazarlığını geliştirdi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Gaga okulu bırakıp müzik kariyerine odaklanmayı seçti.

Kariyerinin başlarında ‘’go-go’’ dansıyla striptiz kulüplerinde dans etti. New Kids On The Block ve Pussycat Dolls gibi ünlü grupların arkasında dans etme şansı elde etti.

2008 yılında Los Angeles’a yerleşti ve 19 Ağustos’ta ‘’The Fame’’ adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya sürdü.  Kısa bir süre içinde 2 milyonun üstünde sattı, onu bu kadar meşhur eden şarkısıysa Beautiful Dirty Rich oldu.

New Kids On The Block ve Pussycat Dolls gruplarının turnelerinde açılış sanatçısı olarak konserler veren Gaga, 2009’un başında kendi turnesini The Fame Ball Tour adı altında başlattı. 2009’un dördüncü çeyreğinde ‘’The Fame Monster’’ adı altında ikinci stüdyo albümünü yayımladı. Başarılı albümleri sayesinde Gaga, ikinci turnesini The Monster Ball Tour adı altında başlattı. Gaga’nın toplamda 5 Grammy Ödülü ve 2 tane Guinness rekoru vardır.

Tarzını oluşturmada David Bowie, Queen, Michael Jackson ve Madonna’yı örnek alarak yaptığını söyleyen Lady Gaga, Donatella Versace’yi ise ilham perisi olarak görüyor.
Çılgın şarkıcının kamuoyunu şaşırtan birde açıklaması olmuştur cinsiyetiyle ilgili. Bir ara hermafrodit (çift cinsiyetli) olduğunu söyleyen Lady Gaga bunun yanı sıra kendisini hep kadın gibi hissettiğini belirtmiştir.

Teatral sahne şovu, Shock Art diye adlandırılan sahne performansları ve kendi tasarladığı kostümleri en az söylediği şarkılar kadar dikkat çekti.  Tiyatroyu da Rock ve Pop müzik kadar sevdiği için sahne şovunun hiçbir zaman söylediği müzikten geri kalmasını istemiyordu. David Bowie ve Queen konserlerini izleyerek müzik ile tiyatronun nasıl bir arada uyum içinde olmasını sağlayabileceğini öğrendi. Lady Gaga ismini Queen klasiği Radio Gaga’dan esinlenerek sahne ismi olarak seçti.
53. Grammy ödüllerinde, 2011 yılında 3 farklı ödüle aday gösterilmiş ve hepsini de almıştır.

2011 yılına kadar dünya genelinde 24 milyondan fazla albüm satışı ve 65 milyondan fazla tekli satışı olan Gaga Haziran 2010’da yayımlanan Forbes dergisinin söylediğine göre dünyada ki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilmiştir. Aynı zamanda Twitter ’da 22 milyonu, Facebook’ta 50 milyonu aşan takipçiye sahip olan Lady Gaga yaşayan insanlar arasında bu sosyal ağda en çok izleyicisi olan kullanıcı seçildi.

2010 yılında gerçekleşen Haiti depreminden sonra ortaya çıkan seferberlik sırasında, turnesi kapsamındaki 24 Ocak konserinin bütün gelirini Haiti’ye bağışladı. Bağışlanan miktar ise 500.000 doların üzerinde idi.

‘’Lady Gaga’s artRAVE: The ARTPOP Ball’’ adlı turnesinde 14 Eylül 2014 yılında 21 tır ve 144 kişilik ekibiyle İstanbul’a gelen ünlü sanatçı 16 Eylül 2014 tarihinde İTÜ Stadyumu’nda konser verdi.
 
Lady Gaga’nın Albümleri:
 • The Fame (2008)
 • The Fame Monster (2009)
 • Born This Way(2011)
 • ARTPOP (2013)
 • Cheek To Cheek (2014- Tony Bennette ile beraber)
Lady Gaga’nın Konser Turları:
 • The Fame Ball Tour (2009)
 • The Monster Ball Tour (2009-2010)
 • The Born This Way Ball Tour (2012-2013)
 • ArtRAVE: The ARTPOP Ball (2014)
Lady Gaga’nın oynadığı filmler:
 • Lady Gaga Presents The Monster Ball Tour: At Madison Square Garden (2011)
 • Katy Perry: Part Of Me (2012)
 • Ustura Dönüyor (2013)
 • Muppets Aranıyor (2014)
 • Günay Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın (2014)
 • Kingsman: The Secret Service


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: