Ara

Lady Gaga Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Lady Gaga Kimdir? Lady Gaga Kaç Yaşında, Lady Gaga Boyu, Lady Gaga Nereli, Lady Gaga Biyografi, Lady Gaga Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Lady Gaga Kimdir?


Adı Soyadı: Stefani Joanne Angelina Germanotto
Doğum Tarihi: 28 Mart 1986
Nereli: New York Birleşik Devletler
Burcu: Koç Burcu
Kilosu: 49 Kg
Boyu: 155 Cm
Göz Rengi: Ela
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Katolik Üniversite
Sevgilisi: Taylor Kinner (2011’den beri)
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/ladygaga
Twitter Hesabı: twitter.com/ladygaga
Facebook Hesabı: www.facebook.com/ladygaga
 

Lady Gaga Biyografisi

 
Stefani Joanne Angelina Germanotto yani bilinen adıyla ünlü müzisyen Lady Gaga 28 Mart 1986 New York Yonkers’da doğmuştur. Babası İtalyan annesi ise Yunan bir aileden gelmektedir. Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve müzisyendir. 4 yaşından beri piyano çalan Lady Gaga piyano ile ilk bestesini 13 yaşında iken yaptı. 14 yaşına geldiğinde ise gece kulüplerinde canlı performans sergilemeye başladı. 11 yaşında Manhattan’da Juilliard School’a gitti, sonrasında ise Convent Of The Sacred Heart adında ki bir Katolik okulunda devam etti. 17 yaşında New York Üniversitesi’nde Tisch School Of The Arts bölümüne giderek dünyada sadece yirmi kişinin sahip olduğu, erken kabul edilme hakkına sahip oldu. Müzik üzerine eğitim alarak sanat, din, sosyal bilimler ve siyaset konularında denemeler yazıp söz yazarlığını geliştirdi. Aradan biraz zaman geçtikten sonra Gaga okulu bırakıp müzik kariyerine odaklanmayı seçti.

Kariyerinin başlarında ‘’go-go’’ dansıyla striptiz kulüplerinde dans etti. New Kids On The Block ve Pussycat Dolls gibi ünlü grupların arkasında dans etme şansı elde etti.

2008 yılında Los Angeles’a yerleşti ve 19 Ağustos’ta ‘’The Fame’’ adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya sürdü.  Kısa bir süre içinde 2 milyonun üstünde sattı, onu bu kadar meşhur eden şarkısıysa Beautiful Dirty Rich oldu.

New Kids On The Block ve Pussycat Dolls gruplarının turnelerinde açılış sanatçısı olarak konserler veren Gaga, 2009’un başında kendi turnesini The Fame Ball Tour adı altında başlattı. 2009’un dördüncü çeyreğinde ‘’The Fame Monster’’ adı altında ikinci stüdyo albümünü yayımladı. Başarılı albümleri sayesinde Gaga, ikinci turnesini The Monster Ball Tour adı altında başlattı. Gaga’nın toplamda 5 Grammy Ödülü ve 2 tane Guinness rekoru vardır.

Tarzını oluşturmada David Bowie, Queen, Michael Jackson ve Madonna’yı örnek alarak yaptığını söyleyen Lady Gaga, Donatella Versace’yi ise ilham perisi olarak görüyor.
Çılgın şarkıcının kamuoyunu şaşırtan birde açıklaması olmuştur cinsiyetiyle ilgili. Bir ara hermafrodit (çift cinsiyetli) olduğunu söyleyen Lady Gaga bunun yanı sıra kendisini hep kadın gibi hissettiğini belirtmiştir.

Teatral sahne şovu, Shock Art diye adlandırılan sahne performansları ve kendi tasarladığı kostümleri en az söylediği şarkılar kadar dikkat çekti.  Tiyatroyu da Rock ve Pop müzik kadar sevdiği için sahne şovunun hiçbir zaman söylediği müzikten geri kalmasını istemiyordu. David Bowie ve Queen konserlerini izleyerek müzik ile tiyatronun nasıl bir arada uyum içinde olmasını sağlayabileceğini öğrendi. Lady Gaga ismini Queen klasiği Radio Gaga’dan esinlenerek sahne ismi olarak seçti.
53. Grammy ödüllerinde, 2011 yılında 3 farklı ödüle aday gösterilmiş ve hepsini de almıştır.

2011 yılına kadar dünya genelinde 24 milyondan fazla albüm satışı ve 65 milyondan fazla tekli satışı olan Gaga Haziran 2010’da yayımlanan Forbes dergisinin söylediğine göre dünyada ki en güçlü ve etkili 100 ünlü arasında gösterilmiştir. Aynı zamanda Twitter ’da 22 milyonu, Facebook’ta 50 milyonu aşan takipçiye sahip olan Lady Gaga yaşayan insanlar arasında bu sosyal ağda en çok izleyicisi olan kullanıcı seçildi.

2010 yılında gerçekleşen Haiti depreminden sonra ortaya çıkan seferberlik sırasında, turnesi kapsamındaki 24 Ocak konserinin bütün gelirini Haiti’ye bağışladı. Bağışlanan miktar ise 500.000 doların üzerinde idi.

‘’Lady Gaga’s artRAVE: The ARTPOP Ball’’ adlı turnesinde 14 Eylül 2014 yılında 21 tır ve 144 kişilik ekibiyle İstanbul’a gelen ünlü sanatçı 16 Eylül 2014 tarihinde İTÜ Stadyumu’nda konser verdi.
 
Lady Gaga’nın Albümleri:
 • The Fame (2008)
 • The Fame Monster (2009)
 • Born This Way(2011)
 • ARTPOP (2013)
 • Cheek To Cheek (2014- Tony Bennette ile beraber)
Lady Gaga’nın Konser Turları:
 • The Fame Ball Tour (2009)
 • The Monster Ball Tour (2009-2010)
 • The Born This Way Ball Tour (2012-2013)
 • ArtRAVE: The ARTPOP Ball (2014)
Lady Gaga’nın oynadığı filmler:
 • Lady Gaga Presents The Monster Ball Tour: At Madison Square Garden (2011)
 • Katy Perry: Part Of Me (2012)
 • Ustura Dönüyor (2013)
 • Muppets Aranıyor (2014)
 • Günay Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın (2014)
 • Kingsman: The Secret Service


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Nagihan Karadere Kimdir

  Nagihan Karadere Kimdir? Adı Soyadı: Nagihan Karadere Doğum Tarihi: 1 Ocak 1984 Nereli: Osmaniye Burcu: Oğlak Burcu Kilosu: 63 kg Boyu: 172 kg Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: Bilinmiyor Sevgilisi: Ramiz Özbay Evli mi: Hayır Eşi: Yok İnstagram

 • Semih Öztürk Kimdir

  Semih Öztürk Kimdir? Adı Soyadı: Semih Öztürk Doğum Tarihi:  18 Kasım 1991 Nereli: Bursa  Burcu:  Akrep Kilosu:  80 Boyu:  1,78 Göz Rengi:Kahverengi   Saç Rengi:  Kumral Eğitim Durumu:  Marmara Üniversitesi Tiyatro Sevgilisi:  Kurretulayn Evli mi:  hayır Eşi:  yok instagram Hesabı: www.instagram.com/oztrksemh Twitter Hesabı:  twitter.com/ozturksemih Facebook Hesabı: kullanmıyor   Semih Öztürk Biyografisi Ütopya yarışmasının ‘’Belalı’’ lakabını alan ve millete

 • Damla Can Kimdir

  Damla Can Kimdir? Adı Soyadı: Damla Can  Doğum Tarihi:  27.02.1989 Nereli: İzmir Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 171 Boyu: 56 Kg Göz Rengi: Yeşil Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: Bilinmiyor Sevgilisi: Bilinmiyor Evli mi: Hayır  Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/damlacan Twitter Hesabı: twitter.com/damlacan_ Facebook Hesabı: Mevcut Değil    Damla Can Biyografisi 1989 yılında İzmir’de

 • Gizem Kerimoğlu Kimdir

  Gizem Kerimoğlu Biyografisi Adı Soyadı:  Gizem Kerimoğlu Doğum Tarihi: 30.10.1988  Nereli:  İstanbul Burcu:  akrep Kilosu:  58 Boyu:  1.78 Göz Rengi:  ela Saç Rengi:  sarı Eğitim Durumu:  Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi Sevgilisi:  yok Evli mi:  yok Eşi:  yok instagram Hesabı: www.instagram.com/gizem.kerimoglu Twitter Hesabı:  https://twitter.com/gizkrmoglu Facebook Hesabı: Yok   Gizem Kerimoğlu Kısaca Hayatı 30 Ekim 1988 İstanbul Fatih doğumlu

 • Serkay Tütüncü Kimdir

  Serkay Tütüncü Kimdir? Adı Soyadı: Serkay Tütüncü Doğum Tarihi:  7 Şubat 1991 Nereli:  İzmir Tire Burcu:  Kova Kilosu:  76 Boyu:  1,88 Göz Rengi:  Kahverengi Saç Rengi:  Sarı Eğitim Durumu:İzmir Üniversitesi Besyo   Sevgilisi:  bilinmiyor Evli mi:  hayır Eşi:  yok instagram Hesabı: www.instagram.com/serkaytutuncu Twitter Hesabı:  twitter.com/serkaytutuncu23 Facebook Hesabı: www.facebook.com/serkaytutuncu23   Serkay Tütüncü Biyografisi 7 Şubat 1991 doğumlu olan Serkay Tütüncü;