Ara

Eminem Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Eminem Kimdir?, Eminem Kaç Yaşında, Eminem Nereli, Eminem Evlimi, Eminem Sevgilisi Var Mı?, Eminem Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Eminem biyografisinde bulabilirsiniz.

Eminem Kimdir?

Adı Soyadı: Marshall Bruce Mathers III
Doğum Tarihi: 17 Ekim 1973
Nereli: ST. Joseph Missouri 
Burcu: Terazi Burcu  
Kilosu: 67 kg 
Boyu:  173 cm
Göz Rengi: Mavi
Saç Rengi:  Koyu Kahverengi
Eğitim Durumu: 
Sevgilisi: Tracy McNew  
Evli mi: Hayır 
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı:  www.instagram.com/eminem/ 
Twitter Hesabı: twitter.com/eminem  
Facebook Hesabı: www.facebook.com/eminem
 

Eminem Biyografisi


Kansas şehrinin yakınlarında olan küçük bir kasabada doğan aslı ismi ise Marshall Bruce Mathers olan rapçı Eminem’ ın babası o doğmadan onları terk etmiştir. Birçok şehri dolaşan Eminemin annesi o 12 yaşına geldiğinde Detroit şehrine taşındı. Küçük yaşlarından beri rap ve Hiphop müziğine ilgi duyan Eminem çoğunlukla Amerikalıların yaşadığı karavan mahallesinde kalmıştır. Derslere olan ilgisizliği, sert mizacı ve agresif kişiliğinden dolayı okuldan atılmıştır. Kendini doğrudan Hiphop ortamına attı ve D12, Basment Productions ve The New Jacks gibi müzik gruplarıyla vakit geçirdi. Bir süre kadar bulaşıkçılık garsonluk gibi işlerde askeri ücretle çalıştı. Evinde istediği huzuru bulamayınca kendine Eminem adını takarak sinirli ve garip beyaz genç olarak siyahilerin arasına katıldı.

1996 senesinde bağımsız bir plak şirketi olan FBT firmasından ilk albümü sayılabilecek İnfinite isimli yapımını piyasaya sürdü. Hızlı ve sessiz bir giriş yapan Eminem yapım açısından yetersiz, çok çiğ görülmüştür. Beyaz oluşu dikkatleri çok fazla üzerine çeken Eminem’ in bir demosunu tesadüfen rapın üstadı olan DR Dre dinlemiştir. 1997 senesinde düzenlenmiş olan Rap olimpiyatlarında MC savaşı kategorisinde ikinci olmuştur. Bu yarışmadan sonra bir anlaşma imzaladı. Bu imza kariyerinde onu üst sıralara taşıdı ve Eminem birkaç yıl sonra büyük ses getirecek olan Slim Shady’yi piyasaya sürdü. Albüm Eminem’ in karıştığı olaylar ve sansasyonel kişiliğinden ötürü pek çok ödül ve hayran kitlesine ulaştı aynı zamanda bol eleştiriye de mazur kaldı. Eminem Şov dünyasın hızlı bir giriş yaptı.

Amerika’da en çok satanlarda ikinci sıraya yükselen birçok ünlü isimle dalga geçtiği video klipleri viral oldu.  Dido’dan Missy Eliot’ a kadar birçok isimle ortak çalışmalar yapma fırsatı yakaladı.  Kısa bir zaman içinde ikinci albüm çalışması Marshall Mathers yayınlandı. Piyasaya sürüldüğü gün liste başı olmayı başardı. İlk albümünün başarısından daha büyük bir başarı yakalayarak Eminem’i büyük bir pop yıldızı haline getirdi. Snoop Doggy Dog’dan ve 2 Pac’ten sonra en çok satan rap şarkıcısı ilan edildi. 2000 senesinde Grammy ’de en başarılı şarkıcı oldu. Eski grubu D12 ile bir albüm yaptı.

İlerleyen iki yıl Eminem için farklı geçmemiştir. Albüm yapmadığı halde skandallarla dolu özel yaşamı, yer aldığı projeler ve röportajlar ile sürekli gündemi meşgul etmiştir. The Eminem Show isimli programla yani şarkılarını sevenleriyle buluşturmuştur. 2000 yılı temmuz ayında The Source dergisine kapak olan ilk beyaz kişi olmuştur.

2000 senesinde Eminem üçüncü albümü olan LP’ yı satışa sunar. Çoğu kişi için Eminem’ in en iyi albümü sayılmıştır. Birçok ünlü ile dalga geçen Eminem ilk single olan The Real Slim Shady ile bu dalga geçme olayını biraz abartarak bahseder. Basında pek çok ünlü isimle atışmıştı. Albümü 9 milyon satmıştır.
Eminem 1999 yılında 2 Grammy, 2001 yılında ise üç Grammy ödülüne layık görüldü. Eminem’in en sevdiği ve çok yakın arkadaşı Proof bir gece kulüpten çıkarken uğradığı silahlı saldırıdan dolayı ölmüştür.

Kendi hayatını oynadığı 8 Mil filminden sonra oyunculuktan haz almadığını belirten Eminem film için yapılan Lose Yourself şarkısıyla 2003 75. Akademi ödüllerinde en iyi şarkı ödülünü eve götüren isim oldu. Rolling Stone dergisince Tüm zamanların en büyük 100 sanatçısı seçimlerinde adını 82. Sıraya yazdırmayı başarmıştır. Vibe dergiside Eminem ‘i Gelmiş geçmiş en iyi rapçı ilan etmiştir.

Annesi ile olan ilişkisini genç yaştayken kesip 1999 yılında Kimberly Anne Scott ile hayatını bileştirmiştir. Çiftin Hailie Jade Scott adında bir kızı olmuş ve Kimberly ‘in kız kardeşinin kızı olan Alaina’ yı evlatlık olarak almışlardı. Whitney isminde bir kızı daha olan çift 201 yılında boşanmaya karar verdi. 2006 senesinde ise tekrar birleşmeyi denediler fakat 3 ay geçtikten sonra yollarını ayırdılar.

Eminem Filmleri: 
2000 - Da Hip Hop Witch
2000 - Up in Smoke Tour
2001 - The Wash
2002 - 8 Mil
2003 - 50 Cent: The New Breed
2004 - Crank Yankers
2009 - Rock and Roll Hall of Fame Induction Ceremony
2009 - Funny People

Eminem Albümleri: 
1996- Infinite 
1999 - The Slim Shady LP 
2000 - The Marshall Mathers LP 
2001 - Devil's Night 
2002 - The Eminem Show 
2004 - Encore 
2005 - Curtain Call 
2009 - Relapse 
2010 - Recovery 
2011 - Hell: The Sequel 


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-