Ara

Demet Sağıroğlu Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Demet Sağıroğlu Kimdir?, Demet Sağıroğlu Kaç Yaşında, Demet Sağıroğlu Nereli, Demet Sağıroğlu Evlimi, Demet Sağıroğlu Sevgilisi Var Mı?, Demet Sağıroğlu Boyu ve Kilosu hakkında merak edilen tüm soruların cevaplarını Demet Sağıroğlu biyografisinde bulabilirsiniz.

Demet Sağıroğlu Kimdir?


Adı Soyadı: Demet Sağıroğlu  
Doğum Tarihi: 05 Aralık 1966
Nereli: Ankara
Burcu: Yay Burcu  
Kilosu: 52 kg
Boyu: 161 cm
Göz Rengi: Kahverengi  
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Sevgilisi: Murat Özdemir
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/demetsagiroglu
Twitter Hesabı: twitter.com/demetsagiroglu
Facebook Hesabı: facebook.com/DemetSagirogluOfficial
 

Demet Sağıroğlu Biyografisi


5 Aralık 1966 yılında Erzurum’da İzmirli Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu bir anneden ve Ankaralı mühendis bir babadan dünyaya geldi. İlk okul dönemi Ankara’da tamamlayıp Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümünü kazanmıştır. Fakat annesi Demet Sağıroğlu’nun Bilkent Üniversitesinde eğitim almasını istedi. Bu istek üzerine Güzel Sanatlar Grafik bölümüne kaydını yaptırdı. Ancak aynı üniversitede şan bölümü sınavında birinci olunca Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Şan Bölümüne burslu olarak geçiş yaptı. Demet Sağıroğlu sonralarda İTÜ Devlet konservatuarı Şan Bölümünde eğitim aldı.

Kayahan ile tanışınca profesyonel olarak müzik hayatına ilk adımlarını attı. 1989 senesinde Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil eden Kayhan’ın Ve Melankoli isimli şarkısına vokal yaptı. 1993 yılında katıldığı Pop Show Şarkı Yarışmasında birinci olmuştur. 1994 senesine kadar Kayhan’ın vokali olmaya devam etti. Aynı sene prodüktörü Uzay Hepari’ nın yaptığı şirkette albüme ismini veren Kınalı Bebek adlı şarkıyla büyük bir çıkış yakalayan Demet Sağıroğlu albümünde söz ve müziğini kendi yazdığı Yadigâr, Hazan Mevsimi, Arnavut Kaldırımı gibi şarkılarıyla çok sevildi. İlk albümü olmasına karşın büyük bir çıkış yakalamayı başaran Demet Sağıroğlu 1996 yılında ikici albümü olan Şikâyetim Var albümüne prodüktörlüğünü Kayhan yapmıştır. Kınalı Bebek kadar çok iyi bir çıkış yakalayamasa da iyi tepkiler almayı başardı. Demet Sağıroğlu bu albümünde de kendi söz ve müziğini yapmıştır. Anlatma bana, Zar Attık, Aşk Perisi gibi şarkıları kendi elinden çıkmıştır.

1998 yılı üçüncü albüm için olan kayıtlarını Atina’da Yannis Doulamis prodüktörlüğünde yapılmıştır. Sımsıcak albümünde Sezen Aksu ve Şehrazat ile birlikte çalıştı. 1998 yılında Zeki Müren için bir müzikal olan İçin Bir Demet Yasemen’ de ünlü oyuncu olan Belgin Doruk’u canlandırmıştır. Oyunculuk kariyerinde başarılı olan Demet Sağıroğlu 1999 yılında Nilgün isimli dizide başrol oyuncusu oldu.

2000 senesinde dördüncü albüm olan Papatya Falları için kayıt odasına giren Demet Sağıroğlu’nun prodüktörü Nino Varan olmuştur. Çok beğenilen Misafir ve Savruldum yine Demet Sağıroğlu’nun eseridir. Nalan ve Aşkın Nur Yengi gibi sanatçılara şarkı vermiştir. 2004 senesinde Korkum Yok adlı albümünü çıkarmıştır.
2009 senesi aralık ayında vizyona giren bestesini Melih Kibar’ın yaptığı sözlerini ise kendinin yazdığı şarkıları Adını Sen Koy adlı filminde yer almıştır. En son albümünü 2012 senesinde çıkarmıştır.

Demet Sağıroğlu 2013 senesinden beri Amerika’nın New York şehrinde yaşamaya başladı.

Albümleri:
 • 1994 Kınalı Bebek
 • 1996 Şikâyetim Var
 • 1998 Sımsıcak
 • 2000 Papatya Falları
 • 2004 Korkum Yok
 • 2009 Silkelen (Single)
 • 2012 Sen Hiç Özlemedin Mi?
 
Filmler Ve Dizileri:
 • 1999 Nilgün Efza Karakteri Sinema Filmi
 • 1999 Nilgün 2 Efza Karakteri TV Dizisi
 • 2002 Reyting Hamdi Konuk Oyuncu TV Dizisi
 • 2005 Körfez Ateşi Konuk Oyuncu TV Dizisi


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-