Ara

Cengiz Coşkun Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Cengiz Coşkun Kimdir? Cengiz Coşkun Kaç Yaşında, Cengiz Coşkun Boyu, Cengiz Coşkun Nereli, Cengiz Coşkun Biyografi, Cengiz Coşkun Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Cengiz Coşkun Biyografisi


Adı Soyadı: Cengiz Coşkun
Doğum Tarihi:  29.04.1982
Nereli:  Bulgaristan Göçmeni
Burcu: Boğa 
Kilosu:  75
Boyu:  1.88
Göz Rengi:  Mavi
Saç Rengi:  Kahverengi
Eğitim Durumu:  Üniversite
Sevgilisi: - 
Evli mi: - 
Eşi:  -
instagram Hesabı: @cengizcoskunnn
Twitter Hesabı:  @CngzCskn
Facebook Hesabı: -

TRT 1 de yayınlanmakta olan ‘’Diriliş Ertuğrul’’ adlı dizide ‘’Turgut Alp’’ karakteri ile ekranlar karşısına geçen Cengiz Coşkun; model, dizi oyuncusu ve sinema oyuncusudur. Cengiz Coşkun kimdir, Kaç yaşındadır, burcu nedir, nerelidir gibi birtakım soruların karşılığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Cengiz Coşkun Kısaca Hayatı


Cengiz Coşkun; 29 Nisan 1982 İstanbul doğumludur. 34 yaşında olan yakışıklı oyuncu boğa burcudur. Annesi ev hanımı ve makine teknisyeni olan babası Bulgaristan göçmenidir.  1kızkardeşi olan Cengiz Coşkun 1.88 boyunda 80 kilo ağırlığındadır. Cengiz Coşkun ortaokul yıllarında basketbola başlayarak Ülkerspor'un seçimlerini kazanmıştır. 7 sene Ülkerspor’da oynayan Cengiz Coşkun; daha sonra Erdemir Ereğlispor’a transfer olarak orada da iki sene oynamıştır.  Balıkesir Devlet Su İşleri Sporda 1 yıl oynayan Cengiz Coşkun; Marmara Üniversitesi Spor Akademisinde antrenörlük bölümünü kazanmasıyla İstanbul'a dövmüştür.

2008 yılında üniversiteden mezun olan Cengiz Coşkun; ayrıca mankenlikte yapmaya başlamıştır.  2002 yılında Best Model da üçüncü olan ve daha sonra Londra'da yapılan dünyanın en yakışıklı erkeği yarışmasında dünya dördüncüsü seçilen ve en iyi foto model ile iyi fizikli manken olarak da unvan alan Cengiz Coşkun İtalya ve Japonya'da ‘’Prada’’ gibi birçok markaya modellik yapmıştır.  Modelliği süresince 2005 yılında ‘’Rüzgârlı Bahçe’’ isimli bir oyunda oyunculuk hayatına başlayan Cengiz Coşkun; Şahika Tekand’dan eğitim alarak workshoplara katılmıştır.

2006 yılında ‘’Candan Öte’’, 2007 yılında ‘’Doktorlar’’ ve 2009 yılında ‘’Hicran Yarası’’ dizilerinde rol alarak,  bu şekilde oyunculuk kariyeri modelinin önüne geçmiş oldu.  Şimdi özel reklam kampanyalarında çalışan Cengiz Coşkun; ‘’Diriliş Ertuğrul’’ dizisi ile tekrar ekranların karşısında olmaya başladı. 2012 yılında ‘’Fetih 1453’’ filminde Şovalye Guistiniani'yi canlandıran Cengiz Coşkun Fatih Sultan Mehmet rolünü ise göz renginin mavi olması nedeniyle kaçırdığını ifade ediyor.

Cengiz Coşkun 2013 yılında Panama da yapılmış olan Acun Ilıca'nın hazırlayarak sunduğu üçüncü sezon Survivor ünlüler ve gönüllüler yarışmasında ünlüler takımında yer almıştır. 94.  gününde elenen Cengiz Coşkun’dan sonra bu yarışmada Hilmi Cem İntepe birinci olmuştur. 

8 Aralık 2014 tarihinde TRT1 ekranlarında başlayan ‘’Diriliş Ertuğrul’’ adlı dizide  canlandırmış olduğu karakteriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Cengiz Coşkun'un yer aldığı diziler ve filmler şunlardır:  Çekmeceler, Diriliş Ertuğrul, Fetih 1453, Hicran Yarası, Doktorlar, Candan Öte, Nehir ve Rüzgarlı Bahçe'dir.

Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: