Ara

Cengiz Coşkun Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Cengiz Coşkun Kimdir? Cengiz Coşkun Kaç Yaşında, Cengiz Coşkun Boyu, Cengiz Coşkun Nereli, Cengiz Coşkun Biyografi, Cengiz Coşkun Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Cengiz Coşkun Biyografisi


Adı Soyadı: Cengiz Coşkun
Doğum Tarihi:  29.04.1982
Nereli:  Bulgaristan Göçmeni
Burcu: Boğa 
Kilosu:  75
Boyu:  1.88
Göz Rengi:  Mavi
Saç Rengi:  Kahverengi
Eğitim Durumu:  Üniversite
Sevgilisi: - 
Evli mi: - 
Eşi:  -
instagram Hesabı: @cengizcoskunnn
Twitter Hesabı:  @CngzCskn
Facebook Hesabı: -

TRT 1 de yayınlanmakta olan ‘’Diriliş Ertuğrul’’ adlı dizide ‘’Turgut Alp’’ karakteri ile ekranlar karşısına geçen Cengiz Coşkun; model, dizi oyuncusu ve sinema oyuncusudur. Cengiz Coşkun kimdir, Kaç yaşındadır, burcu nedir, nerelidir gibi birtakım soruların karşılığını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Cengiz Coşkun Kısaca Hayatı


Cengiz Coşkun; 29 Nisan 1982 İstanbul doğumludur. 34 yaşında olan yakışıklı oyuncu boğa burcudur. Annesi ev hanımı ve makine teknisyeni olan babası Bulgaristan göçmenidir.  1kızkardeşi olan Cengiz Coşkun 1.88 boyunda 80 kilo ağırlığındadır. Cengiz Coşkun ortaokul yıllarında basketbola başlayarak Ülkerspor'un seçimlerini kazanmıştır. 7 sene Ülkerspor’da oynayan Cengiz Coşkun; daha sonra Erdemir Ereğlispor’a transfer olarak orada da iki sene oynamıştır.  Balıkesir Devlet Su İşleri Sporda 1 yıl oynayan Cengiz Coşkun; Marmara Üniversitesi Spor Akademisinde antrenörlük bölümünü kazanmasıyla İstanbul'a dövmüştür.

2008 yılında üniversiteden mezun olan Cengiz Coşkun; ayrıca mankenlikte yapmaya başlamıştır.  2002 yılında Best Model da üçüncü olan ve daha sonra Londra'da yapılan dünyanın en yakışıklı erkeği yarışmasında dünya dördüncüsü seçilen ve en iyi foto model ile iyi fizikli manken olarak da unvan alan Cengiz Coşkun İtalya ve Japonya'da ‘’Prada’’ gibi birçok markaya modellik yapmıştır.  Modelliği süresince 2005 yılında ‘’Rüzgârlı Bahçe’’ isimli bir oyunda oyunculuk hayatına başlayan Cengiz Coşkun; Şahika Tekand’dan eğitim alarak workshoplara katılmıştır.

2006 yılında ‘’Candan Öte’’, 2007 yılında ‘’Doktorlar’’ ve 2009 yılında ‘’Hicran Yarası’’ dizilerinde rol alarak,  bu şekilde oyunculuk kariyeri modelinin önüne geçmiş oldu.  Şimdi özel reklam kampanyalarında çalışan Cengiz Coşkun; ‘’Diriliş Ertuğrul’’ dizisi ile tekrar ekranların karşısında olmaya başladı. 2012 yılında ‘’Fetih 1453’’ filminde Şovalye Guistiniani'yi canlandıran Cengiz Coşkun Fatih Sultan Mehmet rolünü ise göz renginin mavi olması nedeniyle kaçırdığını ifade ediyor.

Cengiz Coşkun 2013 yılında Panama da yapılmış olan Acun Ilıca'nın hazırlayarak sunduğu üçüncü sezon Survivor ünlüler ve gönüllüler yarışmasında ünlüler takımında yer almıştır. 94.  gününde elenen Cengiz Coşkun’dan sonra bu yarışmada Hilmi Cem İntepe birinci olmuştur. 

8 Aralık 2014 tarihinde TRT1 ekranlarında başlayan ‘’Diriliş Ertuğrul’’ adlı dizide  canlandırmış olduğu karakteriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Cengiz Coşkun'un yer aldığı diziler ve filmler şunlardır:  Çekmeceler, Diriliş Ertuğrul, Fetih 1453, Hicran Yarası, Doktorlar, Candan Öte, Nehir ve Rüzgarlı Bahçe'dir.

Biyografiler

Yeni Popüler
 • Birsen Bekgöz Kimdir

  Birsen Bekgöz Kimdir? Adı Soyadı: Birsen Bekgöz    Doğum Tarihi: 18 Eylül 1980 Nereli: Ankara Burcu: Terazi Burcu  Kilosu: 60 kg  Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Koyu Kumral Eğitim Durumu: Doğu Akdeniz Üniversitesi Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet   Eşi: Bilinmiyor İnstagram Hesabı: www.instagram.com/birsenbekgozfp Twitter Hesabı:

 • Sahra Işık Kimdir

  Sahra Işık Kimdir? Adı Soyadı: Sahra Işık Doğum Tarihi: 31 Aralık 1992 Nereli: Selanik Göçmeni Burcu: Oğlak Kilosu: 57 kg  Boyu: 179 cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Haliç Üniversitesi Spor Akademisi Sevgilisi: Var Evli mi: Hayır Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/sahraisik Twitter Hesabı: twitter.com/isiksahra Facebook

 • Yağmur Banda Kimdir

  Yağmur Banda Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Banda  Doğum Tarihi: 1998 Nereli: İzmir Burcu: Bilinmiyor Kilosu: 55 kg Boyu: 170 cm  Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: Bilinmiyor Sevgilisi: Yok Evli mi: Hayır  Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/yagmurbanda Twitter Hesabı: Mevcut Değil Facebook Hesabı: Mevcut Değil    Yağmur Banda Biyografisi

 • Melih Özkaya Kimdir

  Melih Özkaya Kimdir? Adı Soyadı: Melih Özkaya    Doğum Tarihi: 11.08.1987 Nereli: İstanbul Burcu: Aslan Burcu Kilosu: 84 Kg Boyu: 185 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah  Eğitim Durumu: Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü   Sevgilisi: Yok Evli mi: Hayır  Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/melihozkaya Twitter Hesabı: Mevcut Değil Facebook

 • Marcus Kimdir

  Marcus Kimdir? Adı Soyadı: Yiğit Marcus Aral Doğum Tarihi: 1988 Nereli: İstanbul  Burcu: Bilinmiyor  Kilosu: 75  Boyu: 180 Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Siyah  Eğitim Durumu: Amerika University Of Miami  Sevgilisi: Dani Karlsson   Evli mi: Hayır    Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/marcusaral/ Twitter Hesabı: Mevcut Değil Facebook Hesabı: www.facebook.com/yigit.aral   Marcus