Ara

Bekir Bozdağ Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Bekir Bozdağ Kimdir?, Bekir Bozdağ Biyografisi, Bekir Bozdağ'ın Kısaca Hayatı, Bekir Bozdağ Nereli, Bekir Bozdağ Biyografi, Bekir Bozdağ Vikipedi, Bekir Bozdağ'ın Ailesi İşte Detaylar.

Bekir Bozdağ Kimdir?


Adı Soyadı: Bekir Bozdağ
Doğum Tarihi: 1 Nisan 1965
Nereli: Yozgat
Burcu: Koç
Kilosu: Bilinmiyor
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Sevgilisi: Yok    
Evli mi: Evet 
Eşi: Mine Bozdağ
İnstagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı: twitter.com/bybekirbozdag
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 

Bekir Bozdağ Biyografisi


Bekir Bozdağ 1 Nisan 1965 yılında Akdağmadeni Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Mehmet Duran ve Nuriye çiftinin 3 çocuklarında birisi olarak doğmuştur. Önce Uludağ Üniversitesi İlahiyat ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk bölümünü bitirdi. Sonra Tekrar Uludağ üniversitesinde Dinler Tarihi Ana Bilim Dalı üzerine Yüksek Lisans yaptı. Bir süre kadar kamuda çalışıp sonrasında serbest avukat olarak görev yaptı.

1999’da yerel yönetim seçimlerinde Akdağmadeni İlçe Belediye Başkanı adayı oldu. AKP’nin kurulmasıyla Yozgat AKP İl Teşkilatının kurucularından biri oldu. Kurucu il yönetimde kendisine Hukuki ve Siyasi işlerden Sorumlu il Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

22.Dönem Adalet Komisyonu ve milletvekili üyesi olan Bekir Bozdağ, AKP Teşkilat Bakanlığına bağlı olarak değişik illerde il Teşkilat Koordinatörlüğü ve 12.Bölge Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

23.Dönemde Yozgat Milletvekili olup AKP Meclis Grup Başkanvekili seçildi.2011 ‘de 6 Temmuz’da açıklanan 61. Hükümette Başbakan Yardımcısı oldu. Başbakan Yardımcısı olarak; TBMM ile ilişkilerden, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığından, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk İş birliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığından sorumlu görevlerde de bulundu.

25 Aralık 2013’deki kabine değişikliğinde Adalet Bakanı olarak görev değişikliği verilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasından sonrada Ahmet Davutoğlu döneminde de aynı görevi yapmaya devam etti.

7 Haziran 2015 yılında olan 25.Dönem Milletvekilli Genel Seçimi için Adalet Bakanlığı görevinden istifa etti. Yerine Kenan İpek atandı. Fakat üç dönem kuralına göre bu seçime katılmadı. 1 Kasım 2015 Türkiye Genel seçiminde Yozgat milletvekili seçildi. 64.Hükümet kabinesinde de Adalet Bakanlığı görevine getirildi.

22 Mayıs 2015’de Ahmet Davutoğlu’nun yerine Binali Yıldırım AKP genel başkanı seçilip 65. Hükümeti kurma görevini üstlendi. 27 kişilik kabinesinde Bekir Bozdağ yeniden Adalet Bakanı seçildi.

19 Temmuz 2017 kabinede yapılan değişiklikte Bekir Bozdağ Başbakan Yardımcısı oldu. Adalet Bakanı olarak da Abdülhamit Gül atandı. Mine Bozdağ ile evli olup 3 çocuğa sahiptir. Ayrıca orta seviyede Arapça ve İngilizce bilmektedir.


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: