Ara

Bekir Bozdağ Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Bekir Bozdağ Kimdir?, Bekir Bozdağ Biyografisi, Bekir Bozdağ'ın Kısaca Hayatı, Bekir Bozdağ Nereli, Bekir Bozdağ Biyografi, Bekir Bozdağ Vikipedi, Bekir Bozdağ'ın Ailesi İşte Detaylar.

Bekir Bozdağ Kimdir?


Adı Soyadı: Bekir Bozdağ
Doğum Tarihi: 1 Nisan 1965
Nereli: Yozgat
Burcu: Koç
Kilosu: Bilinmiyor
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Sevgilisi: Yok    
Evli mi: Evet 
Eşi: Mine Bozdağ
İnstagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı: twitter.com/bybekirbozdag
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 

Bekir Bozdağ Biyografisi


Bekir Bozdağ 1 Nisan 1965 yılında Akdağmadeni Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Mehmet Duran ve Nuriye çiftinin 3 çocuklarında birisi olarak doğmuştur. Önce Uludağ Üniversitesi İlahiyat ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk bölümünü bitirdi. Sonra Tekrar Uludağ üniversitesinde Dinler Tarihi Ana Bilim Dalı üzerine Yüksek Lisans yaptı. Bir süre kadar kamuda çalışıp sonrasında serbest avukat olarak görev yaptı.

1999’da yerel yönetim seçimlerinde Akdağmadeni İlçe Belediye Başkanı adayı oldu. AKP’nin kurulmasıyla Yozgat AKP İl Teşkilatının kurucularından biri oldu. Kurucu il yönetimde kendisine Hukuki ve Siyasi işlerden Sorumlu il Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

22.Dönem Adalet Komisyonu ve milletvekili üyesi olan Bekir Bozdağ, AKP Teşkilat Bakanlığına bağlı olarak değişik illerde il Teşkilat Koordinatörlüğü ve 12.Bölge Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

23.Dönemde Yozgat Milletvekili olup AKP Meclis Grup Başkanvekili seçildi.2011 ‘de 6 Temmuz’da açıklanan 61. Hükümette Başbakan Yardımcısı oldu. Başbakan Yardımcısı olarak; TBMM ile ilişkilerden, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığından, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk İş birliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığından sorumlu görevlerde de bulundu.

25 Aralık 2013’deki kabine değişikliğinde Adalet Bakanı olarak görev değişikliği verilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasından sonrada Ahmet Davutoğlu döneminde de aynı görevi yapmaya devam etti.

7 Haziran 2015 yılında olan 25.Dönem Milletvekilli Genel Seçimi için Adalet Bakanlığı görevinden istifa etti. Yerine Kenan İpek atandı. Fakat üç dönem kuralına göre bu seçime katılmadı. 1 Kasım 2015 Türkiye Genel seçiminde Yozgat milletvekili seçildi. 64.Hükümet kabinesinde de Adalet Bakanlığı görevine getirildi.

22 Mayıs 2015’de Ahmet Davutoğlu’nun yerine Binali Yıldırım AKP genel başkanı seçilip 65. Hükümeti kurma görevini üstlendi. 27 kişilik kabinesinde Bekir Bozdağ yeniden Adalet Bakanı seçildi.

19 Temmuz 2017 kabinede yapılan değişiklikte Bekir Bozdağ Başbakan Yardımcısı oldu. Adalet Bakanı olarak da Abdülhamit Gül atandı. Mine Bozdağ ile evli olup 3 çocuğa sahiptir. Ayrıca orta seviyede Arapça ve İngilizce bilmektedir.


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Bulut Aras Kimdir

  Bulut Aras Kimdir? Adı Soyadı: Uğur Fidan     Doğum Tarihi: 15.03.1953 Nereli: Denizli  Burcu: Kova Burcu   Kilosu: 70 kg Boyu: 183 Cm Göz Rengi: Kahverengi   Saç Rengi: Kahverengi Eğitim Durumu: Marmara Üniversitesi Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet Eşi: Bilinmiyor İnstagram Hesabı: Mevcut Değil Twitter

 • Burcu Güneş Kimdir

  Burcu Güneş Kimdir? Adı Soyadı: Burcu Güneş Doğum Tarihi: 12 Ağustos 1975   Nereli: İzmir Alsancak Burcu: Aslan Burcu   Kilosu: 52 kg Boyu: 162 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: Liseden mezun olunca ses konusunda kendini alaylı olarak

 • Altan Erbulak Kimdir

  Altan Erbulak Kimdir? Adı Soyadı: Altan Erbulak    Doğum Tarihi: 11 Kasım 1929 Nereli: Erzurum  Burcu: Akrep   Kilosu: Bilinmiyor Boyu: Bilinmiyor Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Beyaz Eğitim Durumu: Cemal Tollu Resim Atölyesi  Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Füsun Erbulak instagram Hesabı: Yok Twitter Hesabı: Yok Facebook Hesabı: Yok   Altan Erbulak Biyografisi Altan

 • Ümit Karan Kimdir

  Ümit Karan Kimdir? Adı Soyadı: Ümit Karahan   Doğum Tarihi:  1.10.1976 Nereli: Almanya Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 75 kg Boyu: 181 Cm Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Bilinmiyor Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet Eşi: Zeynep Karan İnstagram Hesabı: www.instagram.com/umitkaran Twitter Hesabı: twitter.com/ukaran1976 Facebook Hesabı: Mevcut Değil   Ümit Karan Biyografisi Berlin

 • Merve Aydın Kimdir

  Merve Aydın Kimdir? Adı Soyadı: Merve Aydın   Doğum Tarihi: 17 Mart 1990 Nereli: İstanbul Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 58 kg   Boyu: 180 cm Göz Rengi: Açık Kahverengi Saç Rengi: Kahverengi Eğitim Durumu: Lise Mezunu Sevgilisi: Mehmet Akif Evli mi: Hayır Eşi: Yok İnstagram