Ara

Bekir Bozdağ Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Bekir Bozdağ Kimdir?, Bekir Bozdağ Biyografisi, Bekir Bozdağ'ın Kısaca Hayatı, Bekir Bozdağ Nereli, Bekir Bozdağ Biyografi, Bekir Bozdağ Vikipedi, Bekir Bozdağ'ın Ailesi İşte Detaylar.

Bekir Bozdağ Kimdir?


Adı Soyadı: Bekir Bozdağ
Doğum Tarihi: 1 Nisan 1965
Nereli: Yozgat
Burcu: Koç
Kilosu: Bilinmiyor
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Sevgilisi: Yok    
Evli mi: Evet 
Eşi: Mine Bozdağ
İnstagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı: twitter.com/bybekirbozdag
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 

Bekir Bozdağ Biyografisi


Bekir Bozdağ 1 Nisan 1965 yılında Akdağmadeni Yozgat’ta dünyaya gelmiştir. Mehmet Duran ve Nuriye çiftinin 3 çocuklarında birisi olarak doğmuştur. Önce Uludağ Üniversitesi İlahiyat ardından Selçuk Üniversitesi Hukuk bölümünü bitirdi. Sonra Tekrar Uludağ üniversitesinde Dinler Tarihi Ana Bilim Dalı üzerine Yüksek Lisans yaptı. Bir süre kadar kamuda çalışıp sonrasında serbest avukat olarak görev yaptı.

1999’da yerel yönetim seçimlerinde Akdağmadeni İlçe Belediye Başkanı adayı oldu. AKP’nin kurulmasıyla Yozgat AKP İl Teşkilatının kurucularından biri oldu. Kurucu il yönetimde kendisine Hukuki ve Siyasi işlerden Sorumlu il Başkan Yardımcılığı görevi verildi.

22.Dönem Adalet Komisyonu ve milletvekili üyesi olan Bekir Bozdağ, AKP Teşkilat Bakanlığına bağlı olarak değişik illerde il Teşkilat Koordinatörlüğü ve 12.Bölge Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

23.Dönemde Yozgat Milletvekili olup AKP Meclis Grup Başkanvekili seçildi.2011 ‘de 6 Temmuz’da açıklanan 61. Hükümette Başbakan Yardımcısı oldu. Başbakan Yardımcısı olarak; TBMM ile ilişkilerden, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığından, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk İş birliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığından sorumlu görevlerde de bulundu.

25 Aralık 2013’deki kabine değişikliğinde Adalet Bakanı olarak görev değişikliği verilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasından sonrada Ahmet Davutoğlu döneminde de aynı görevi yapmaya devam etti.

7 Haziran 2015 yılında olan 25.Dönem Milletvekilli Genel Seçimi için Adalet Bakanlığı görevinden istifa etti. Yerine Kenan İpek atandı. Fakat üç dönem kuralına göre bu seçime katılmadı. 1 Kasım 2015 Türkiye Genel seçiminde Yozgat milletvekili seçildi. 64.Hükümet kabinesinde de Adalet Bakanlığı görevine getirildi.

22 Mayıs 2015’de Ahmet Davutoğlu’nun yerine Binali Yıldırım AKP genel başkanı seçilip 65. Hükümeti kurma görevini üstlendi. 27 kişilik kabinesinde Bekir Bozdağ yeniden Adalet Bakanı seçildi.

19 Temmuz 2017 kabinede yapılan değişiklikte Bekir Bozdağ Başbakan Yardımcısı oldu. Adalet Bakanı olarak da Abdülhamit Gül atandı. Mine Bozdağ ile evli olup 3 çocuğa sahiptir. Ayrıca orta seviyede Arapça ve İngilizce bilmektedir.


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Roger Vadim Kimdir

  Roger Vadim Kimdir? Adı Soyadı: Roger Vadim Doğum Tarihi: 26 Ocak 1928  Nereli: Paris Fransa Burcu: Kova Burcu Kilosu: 75 kg Boyu: 185 cm Göz Rengi: Mavi Saç Rengi: Kahverengi Eğitim Durumu: Üniversite Mezunu   Sevgilisi: Yok   Evli mi: Evet Eşi: Marie Christina Barrault İnstagram Hesabı: Mevcut Değil Twitter

 • Rihanna Kimdir

  Rihanna Kimdir? Adı Soyadı: Robyn Rihanna Fenty Doğum Tarihi: 20 Şubat 1988   Nereli: Saint Michael, Barbados  Burcu: Balık Burcu Kilosu: 55 kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Yeşil  Saç Rengi: Siyah  Eğitim Durumu: Lise Terk Sevgilisi: Matt Kemp Evli mi: Hayır   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/badgalriri Twitter Hesabı: twitter.com/rihanna Facebook

 • Mel Gibson Kimdir

  Mel Gibson Kimdir? Adı Soyadı: Mel Columcille Gearard Gibson Doğum Tarihi: 03 Ocak 1956 Nereli: New York  Burcu: Oğlak Burcu Kilosu: 75 kg Boyu: 177 cm Göz Rengi: Mavi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: New South Wales Üniversitesi Drama Bölümü Sevgilisi: Nadia Lanfranconi Evli

 • Lady Gaga Kimdir

  Lady Gaga Kimdir? Adı Soyadı: Stefani Joanne Angelina Germanotto Doğum Tarihi: 28 Mart 1986 Nereli: New York Birleşik Devletler Burcu: Koç Burcu Kilosu: 49 Kg Boyu: 155 Cm Göz Rengi: Ela Saç Rengi: Kahverengi Eğitim Durumu: Katolik Üniversite Sevgilisi: Taylor Kinner (2011’den beri) Evli

 • Kim Kardashian Kimdir

  Kim Kardashian Kimdir? Adı Soyadı: Kim Kardashian  Doğum Tarihi: 21 Ekim 1980 Nereli: Kaliforniya ABD  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 59 kg  Boyu: 159 cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Yok   Evli mi: Evet Eşi: Kanye West İnstagram Hesabı: www.instagram.com/kimkardashian Twitter Hesabı: twitter.com/kimkardashian Facebook Hesabı: www.facebook.com/KimKardashian   Kim Kardashian Biyografisi Ermeni