Ara

Asena Onur Çakmak Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Asena Kimdir, Asena Kaç Yaşında, Asena Onur Çakmak Boyu, Asena Onur Çakmak Nereli, Asena Onur Çakmak Kimdir?, Asena Onur Çakmak Vikipedi, Asena Onur Çakmak Biyografi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Asena Onur Çakmak Kimdir?


Adı Soyadı:  Asena Onur Çakmak
Doğum Tarihi: 1 Ocak 1977
Nereli: İstanbul
Burcu: Oğlak
Kilosu: 175
Boyu: 54
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu:  Marmara Üniversitesi, Lcc Mankenlik ve Zarafet Okulu
Sevgilisi: yok
Evli mi: Evet
Eşi: Hasan Dere
İnstagram Hesabı:  https://www.instagram.com/asenaofficial
Twitter Hesabı:  https://twitter.com/AsenaOfficial
Facebook Hesabı: Yok

Asena Onur Çakmak Biyografisi


Asena’nın gerçek adı Onur Çakmak’tır. 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Gayrimeşru bir çocuk olarak doğan ve üç aylıkken terk edilen Asena’yı babaannesi Hanife Hanım büyütmüştür. Babasının adı Burhan Çakmak olan Asena aslen Rize kökenlidir. İlkokulun üç yılını Almanya’da okudu. Sonrasında ise çocukluğu bir Almanya bir Türkiye arası mekik dokuyarak geçti. İstanbul’da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nin ardından lisans yaptı. Daha sonra Bilgi Üniversitesi Hotel Management bölümünde eğitimine devam etti. LLC (Language and Culture Center) Mankenlik ve Zarafet okulunu bitirdi. 1995 yılında Mustafa Topaloğlu’nun yardımıyla sahneyle tanıştı. Almanya, İsviçre, Hollanda, Avusturya gibi Avrupa ülkelerinde kısa zamanda dansını kabul ettirdi. Ülkemize konser vermeye gelen Mig Jagger, Tina Tunner’in doğum günü ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in sarayında yapılacak bir geceye davet edilmesi, eski Amerika Başkanı Bill Clinton ’un HABİTAT dolayısıyla ülkemizi ziyaret etmesi ve Asena’nın bütün devlet başkanlarına basına kapalı yaptığı şovlarla dünya starı olma yolunda büyük adım attırmıştır. 2008’de Türk televizyonlarında Paris Hilton ile birlikte dans etmiş, bu dansı da dünyada yüz binlerce insan tarafından izlenmiştir.2009 yılına kadar Türkiye Dans Spor Federasyonu (TDSF) bünyesinde Oryantal Danslar As Başkanı olarak yönetim kurulu görevini sürdürmekte olan Asena lisanlı bir kick boks sporcusudur.

Asena olarak tanınan Onur Çakmak 15 yıldır sahnede kullandığı ismi resmileştirmek için mahkemeye başvurarak, nüfus kaydına Asena Onur Çakmak olarak tescil edilmesini talep etti.2001 yılımda Asena ilk oryantal albümü olan Asena Oyun Havaları albümünü İbrahim Tatlıses’in Müzik şirketi İboday tarafından yayınlandı. Artık Türkiye’de oryantal denince akla gelen ilk isim olmayı başaran Asena ikinci oryantal solo albümünü VCD hediyeli olarak yayınladı. Asena oryantalle o kadar özleşmişti ki onun ismiyle oryantal müzik albümleri yayınlanmaya başlamıştı. Aynı dönemlerde Asena Haremde isimli Senfoni Müzik etiketiyle ancak Asena ile ilgisi olmayan bir albüm yayınlandı.

2008 Şubat ayında Asena, kendisi gibi oryantal olan 3 arkadaşı Serap Su, Soley ve Emmune Abdul adlı oryantallerden oluşan bir dans grubu kurdu ve ilk programını Camelot Bar’da yaparak sahneye çıktılar. 2010 yılına geldiğimizde ise Asena ‘Esmer Sevdam’ Ve ‘Hint Kumaş’ ı singlelarıyla şarkıcılığa da başlayarak 2011 yılında ‘Çatır Çatır’ isimli bir de albüm çıkarmıştır.

2006 yılında iş adamı Serhat Fafal’la bir aşk yaşadı.2005 yılında Huysuz Virgin’in sunuculuğunu yaptığı ‘Benimle Dans Eder Misin?’ adlı programa jüri oldu.2007 yılında Mehmet Ali Erbil’in Sunucusu olduğu ‘Çarkıfelek’ adlı programa 1,5 yıl kadar hosteslik yaptı. Daha sonra 2011 yılında Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu Survivor Ünlüler-Gönüllülerde yarışmacı oldu. 8 Haziran 2012’de Star TV de yayınlanan ‘Benzemez Kimse Sana’ da Ümit Erdim, Ömür Gedik, Uğur Aslan gibi ünlü isimlerle yarıştı. Nisan 2013’e geldiğimizde ise Show TV’de yayınlanan ‘Ben Burdan Atlarım’ yarışmacıları arasında oldu. Bir dönem İbrahim Tatlıses ile birlikte yaşadığı aşkla adından sıkça söz ettiren 2003 yılında olaylı bir şekilde ayrılmıştır. Almanya’da Gramofon isimli mekânı işleten Hasan Dere ile birlikte olan Asena sevgilisinin uzun süredir evli olduğu öğrenildi. Hasan Dere’nin eşi Deniz Gençay katıldığı bir programda bu konu hakkında konuşurken yayına bağlanan Semiha Yankı “Hasan ile Asena’nın aşkının mimarı benim ama Hasan Deniz’den ayrıldıktan 4 ay sonra Asena ile tanıştı. Zaten çocuğunun annesiyle uzun süredir ayrı. Yakın zamanda boşanıp Asena ile evlenecek” diye konuştu. Bu olaydan sonra 7 Ekim 2017’de 3 yıldır birlikte olduğu Hasan Dere ile Shangri-La Bosphourus Hotelde evlendi. Nikah öncesi Hasan Dere’ye olan aşkını Asena şu sözlerle anlattı; “Seni çok sevdiğimi biliyorsun. Sen benim hayatımsın. Nefesim,  her şeyimsin. Geçmişim ve geleceğimsin. Senden öncem yok. Benimle bu gece, sonsuza dek aynı yastıkla olmaya var mısın? Senin anlı şanlı, gururlu, onurlu soyadını almak istiyorum.” Çift, geçtiğimiz ağustos ayında Almanya’da nikah kıymış olmasına rağmen Asena eşine sürpriz bir organizasyon yapmak istemiştir. Şimdilerde ise Asena’yı Boxun Yıldızları adlı yarışmada görmekteyiz. Lisanslı kick boksçu olan Asena’nın performansı merakla beklenmektedir.


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-