Ara

Altan Günbay Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Altan Günbay Kimdir?, Altan Günbay Kaç Yaşında, Altan Günbay Boyu, Altan Günbay Nereli, Altan Günbay Biyografi, Altan Günbay Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Altan Günbay Kimdir?


Adı Soyadı: Altan Günbay 
Doğum Tarihi: 19 Ocak 1931 
Nereli: Konya  
Burcu: Oğlak Burcu
Kilosu: Bilinmiyor  
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Ankara Devlet Konservatuarı 
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet
Eşi: Müveddet Günbay                                                         
İnstagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı: Mevcut Değil 
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 

Altan Günbay Biyografisi


Altan Günbay Konya’nın küçük bir mahallesin de 19 Ocak 1937 tarihin de Dünyaya gözlerini açmıştır. İlk okul hayatı hakkında pek bir şey bilinmese de Lise öğrenim hayatını Ankara Gazi lisesin de tamamladı. Eğitim hayatının devamı için dana sonra Ankara Devlet Konservatuarına yazıldı ve 4 yıllık bir eğitimden sonra eğitiminin hala yeterli olmadığını düşündüğü için Almanya ya eğitim almaya gitmiştir.

Almanya da eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri döndü ve Ankara Devlet Opera ve Balesin de işe girdi. Çalıştığı dönemler de sahneye de ilk defa bura da çıktı. Cavalleria Rusticana operası ile birlikte 1954 yılın da sahneyle tanıştı ve Lucia, Othello, Carmen, Salome gibi 20’den fazla opera da başrol olarak görev aldı. İstanbul Devlet Operası’nın kurulması üzerine kendisine gelen teklifi değerlendirdi ve 1969 yılın da İstanbul’a taşındı. İstanbul da 30 yıllık iş kariyerin de solist sanatçılığı, rejisörlük ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

İlk Sinema ile tanışma şansı Şehrazat filmi ile birlikte 1964 yılın da gerçekleştirmiştir. Oyunculuk kariyerine 250’den fazla film projesi sığdırdı. Türkiye’nin Yull Bryner’ı olarak anımsanmış saçları olmasına rağmen özellikle saçlarını kazıtmıştır. Memduh Ün’ün özel ricası ile Altın çocuk filmi için saçlarını kazırmış ve 1966 yılın dan sonra ki 18 sene boyunca saçlarını kazıtmaya devam etmiştir.

Karakteristik yüz hatları ve ifadesi, ince bıyıkları, Ustura ile kazınmış başı ile birlikte Türk sinemasının en önemli karakterlerinden birisi oldu. Oynadığı filmler de genellikle kötü adam rollerini başarı ile canlandırdığı için kötü adam karakteri onun üzerine oturmuş ün ve şöhret getirmiş. Usta oyuncu Altan Günbay canlandırdığı rolü korumak için uzunca yıllar boyunca fiziğini korumaya çalışmıştır.

Sinema ve dizi sektöründen asla kopmayan ve devam eden Altan Günbay son projesi olarak Çocuklar Duymasın isimli televizyon dizisinde rol almış Haluk karakterinin Babası karakterini canlandırmıştır.

Bekliyorum ve Buğulu gözler gibi birçok şarkıyı besteledikten sonra Uykusuz geceler isimli filmin de fon müziğini yapmıştır bunun yanı sıra birçok şarkı da bestelemiştir.

Beni unutma ve Seni Kalbime Gömdüm isimli filmlerin 1982 yılın da yapımcılığını yapmıştır.

Usta oyuncu kariyerine birçok proje ve Beste sığdırdıktan sonra 3 Mart 2014 yılın da vefat etmiş Büyükçekmece Mezarlığına defnedilmiştir.


Biyografiler

 • Yağız Erdoğan Kimdir

  Yağız Erdoğan Kimdir?   Adı Soyadı: Yağız Erdoğan    Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)   Nereli: Rize  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi:   Eşi: instagram Hesabı: (@yagizerdgan) Twitter Hesabı: @YagizErdgan  Facebook Hesabı:     Yağız Erdoğan Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye- Yunanistan

 • Sinem Kılıç Kimdir

  Sinem Kılıç Kimdir?   Adı Soyadı: Sinem Kılıç   Doğum Tarihi: 1997 (22 yaşında)  Nereli: Erzurum   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Özel bir üniversitede Medya ve İletişim okuyor   Sevgilisi:   Evli mi: Bekar  Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı:   Facebook Hesabı:    Sinem

 • Simge Olçun Kimdir

  Simge Olçun Kimdir?   Adı Soyadı: Simge Olçun    Doğum Tarihi: 1996 (23 yaşında)  Nereli: İzmir  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulunda Beden Eğitimi öğretmenliği 4.

 • Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir

  Sıla Rümeysa Ölçek Kimdir?   Adı Soyadı: Sıla Rümeysa Ölçek   Doğum Tarihi: 1988 (31 yaşında) Nereli: Ordu- Fatsa  Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu: Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunu ve yüksek lisansına yine aynı

 • Serpil Uzunçavdar Kimdir

  Serpil Uzunçavdar Kimdir?   Adı Soyadı: Serpil Uzunçavdar    Doğum Tarihi: 1986 (33 yaşında) Nereli:   Burcu:    Kilosu:   Boyu:  Göz Rengi:  Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi:   Evli mi: Bekar   Eşi: instagram Hesabı:  Twitter Hesabı: @serpiluzuncavdr    Facebook Hesabı:    Serpil Uzunçavdar Biyografisi   Survivor 2019 Türkiye-