Ara

Altan Günbay Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Altan Günbay Kimdir?, Altan Günbay Kaç Yaşında, Altan Günbay Boyu, Altan Günbay Nereli, Altan Günbay Biyografi, Altan Günbay Vikipedi, Sevgilisi Kim, Kaç Kilo, Eşi Kim, Evli mi, Ailesi, Burcu, Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Altan Günbay Kimdir?


Adı Soyadı: Altan Günbay 
Doğum Tarihi: 19 Ocak 1931 
Nereli: Konya  
Burcu: Oğlak Burcu
Kilosu: Bilinmiyor  
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Ankara Devlet Konservatuarı 
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet
Eşi: Müveddet Günbay                                                         
İnstagram Hesabı: Mevcut Değil
Twitter Hesabı: Mevcut Değil 
Facebook Hesabı: Mevcut Değil
 

Altan Günbay Biyografisi


Altan Günbay Konya’nın küçük bir mahallesin de 19 Ocak 1937 tarihin de Dünyaya gözlerini açmıştır. İlk okul hayatı hakkında pek bir şey bilinmese de Lise öğrenim hayatını Ankara Gazi lisesin de tamamladı. Eğitim hayatının devamı için dana sonra Ankara Devlet Konservatuarına yazıldı ve 4 yıllık bir eğitimden sonra eğitiminin hala yeterli olmadığını düşündüğü için Almanya ya eğitim almaya gitmiştir.

Almanya da eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri döndü ve Ankara Devlet Opera ve Balesin de işe girdi. Çalıştığı dönemler de sahneye de ilk defa bura da çıktı. Cavalleria Rusticana operası ile birlikte 1954 yılın da sahneyle tanıştı ve Lucia, Othello, Carmen, Salome gibi 20’den fazla opera da başrol olarak görev aldı. İstanbul Devlet Operası’nın kurulması üzerine kendisine gelen teklifi değerlendirdi ve 1969 yılın da İstanbul’a taşındı. İstanbul da 30 yıllık iş kariyerin de solist sanatçılığı, rejisörlük ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

İlk Sinema ile tanışma şansı Şehrazat filmi ile birlikte 1964 yılın da gerçekleştirmiştir. Oyunculuk kariyerine 250’den fazla film projesi sığdırdı. Türkiye’nin Yull Bryner’ı olarak anımsanmış saçları olmasına rağmen özellikle saçlarını kazıtmıştır. Memduh Ün’ün özel ricası ile Altın çocuk filmi için saçlarını kazırmış ve 1966 yılın dan sonra ki 18 sene boyunca saçlarını kazıtmaya devam etmiştir.

Karakteristik yüz hatları ve ifadesi, ince bıyıkları, Ustura ile kazınmış başı ile birlikte Türk sinemasının en önemli karakterlerinden birisi oldu. Oynadığı filmler de genellikle kötü adam rollerini başarı ile canlandırdığı için kötü adam karakteri onun üzerine oturmuş ün ve şöhret getirmiş. Usta oyuncu Altan Günbay canlandırdığı rolü korumak için uzunca yıllar boyunca fiziğini korumaya çalışmıştır.

Sinema ve dizi sektöründen asla kopmayan ve devam eden Altan Günbay son projesi olarak Çocuklar Duymasın isimli televizyon dizisinde rol almış Haluk karakterinin Babası karakterini canlandırmıştır.

Bekliyorum ve Buğulu gözler gibi birçok şarkıyı besteledikten sonra Uykusuz geceler isimli filmin de fon müziğini yapmıştır bunun yanı sıra birçok şarkı da bestelemiştir.

Beni unutma ve Seni Kalbime Gömdüm isimli filmlerin 1982 yılın da yapımcılığını yapmıştır.

Usta oyuncu kariyerine birçok proje ve Beste sığdırdıktan sonra 3 Mart 2014 yılın da vefat etmiş Büyükçekmece Mezarlığına defnedilmiştir.


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Birsen Bekgöz Kimdir

  Birsen Bekgöz Kimdir? Adı Soyadı: Birsen Bekgöz    Doğum Tarihi: 18 Eylül 1980 Nereli: Ankara Burcu: Terazi Burcu  Kilosu: 60 kg  Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Koyu Kumral Eğitim Durumu: Doğu Akdeniz Üniversitesi Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet   Eşi: Bilinmiyor İnstagram Hesabı: www.instagram.com/birsenbekgozfp Twitter Hesabı:

 • Sahra Işık Kimdir

  Sahra Işık Kimdir? Adı Soyadı: Sahra Işık Doğum Tarihi: 31 Aralık 1992 Nereli: Selanik Göçmeni Burcu: Oğlak Kilosu: 57 kg  Boyu: 179 cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Haliç Üniversitesi Spor Akademisi Sevgilisi: Var Evli mi: Hayır Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/sahraisik Twitter Hesabı: twitter.com/isiksahra Facebook

 • Yağmur Banda Kimdir

  Yağmur Banda Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Banda  Doğum Tarihi: 1998 Nereli: İzmir Burcu: Bilinmiyor Kilosu: 55 kg Boyu: 170 cm  Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: Bilinmiyor Sevgilisi: Yok Evli mi: Hayır  Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/yagmurbanda Twitter Hesabı: Mevcut Değil Facebook Hesabı: Mevcut Değil    Yağmur Banda Biyografisi

 • Melih Özkaya Kimdir

  Melih Özkaya Kimdir? Adı Soyadı: Melih Özkaya    Doğum Tarihi: 11.08.1987 Nereli: İstanbul Burcu: Aslan Burcu Kilosu: 84 Kg Boyu: 185 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Siyah  Eğitim Durumu: Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü   Sevgilisi: Yok Evli mi: Hayır  Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/melihozkaya Twitter Hesabı: Mevcut Değil Facebook

 • Marcus Kimdir

  Marcus Kimdir? Adı Soyadı: Yiğit Marcus Aral Doğum Tarihi: 1988 Nereli: İstanbul  Burcu: Bilinmiyor  Kilosu: 75  Boyu: 180 Göz Rengi: Siyah Saç Rengi: Siyah  Eğitim Durumu: Amerika University Of Miami  Sevgilisi: Dani Karlsson   Evli mi: Hayır    Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/marcusaral/ Twitter Hesabı: Mevcut Değil Facebook Hesabı: www.facebook.com/yigit.aral   Marcus