Ara

Ali Özütemiz Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi

Kıvırcık Ali Kimdir?, Ali Özütemiz Kİmdir, Kıvırcık Ali Biyografisi, Kıvırcık Ali Nereli, Ali Özütemiz Biyografi, Kıvırcık Ali Vikipedi, Kıvırcık Ali Ailesi, Kıvırcık Ali Kısaca Hayatı İşte Detaylar.

Ali Özütemiz Kimdir?


Adı Soyadı: Ali Özütemiz (Kıvırcık Ali)
Doğum Tarihi: 10 Ekim 1968 
Nereli: Tokat 
Burcu: Terazi   
Kilosu: Bilinmiyor 
Boyu: Bilinmiyor
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: İlkokul 
Sevgilisi: Bilinmiyor 
Evli mi: Evet 
Eşi: Şadıman
İnstagram Hesabı: Bilinmiyor
Twitter Hesabı: Bilinmiyor
Facebook Hesabı: Bilinmiyor
 

Ali Özütemiz Biyografisi


Aşık Ali adlı bir halk ozanının oğlu olan Kıvırcık Ali 10 Ekim 1968 yılında dünyaya geldi. Ali Özütemiz İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra eğitim hayatına bir son verip İstanbul’a gitmeye karar verdi. 1983 yılında İstanbul’a gelen Özütemiz bir saz atölyesinde bir iş buldu.

Musa Eroğlu, Arif Sağ, Ali Kızıktuğ, Muhlis Akarsu gibi sanatçıları idol haline getirdi ve onların şarkıları ile büyüdü ve genç yaşında sazına âşık oldu.
Ali Özütemiz iki yıl boyunca İstanbul Kasımpaşa’da bulunan Güngör saz evinde çalıştı. Saz evinde çalıştığı dönemlerde aynı zamanda sanatıyla da icra etmeye devam etti. Ara ara farklı işlerde yer alsa da Özütemiz bir gün Tepebaşı Gazinosunda düzenlenen ses yarışmasında birinci oldu. Sanatını hiçbir zaman bırakmayan Ali Özütemiz aynı dönemlerde Kıvırcık olan saçları yüzünden Kıvırcık lakabını almış ve kıvırcık Ali olarak anılmaya başlandı. Kıvırcık Ali 1988 yılında dünya evine Şadıman Hanım ile girdi ve 2 çocuk sahibi oldu bu evlilikten. Kıvırcık Ali 1990 – 1991 yılları arasında vatani görevini yerine getirmek için İstanbul’dan ayrılmak zorunda kaldı. 1991 yılında askerlikten dönen kıvırcık Ali albüm çalışmalarına başladı ve sonra üç solo albümü yapan Özütemiz 1994 ve 1998 yılları arasında yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı albümlerini piyasaya verememiştir.

Grup Turnalar’ı 1995 yılında kuran Ali Özütemiz İbrahim Akkaya ve Mustafa Yılmaz ile bir yolculuğa atılır. Grubu kurduktan sonra albüm çalışmalarına devam etti ve 2 albüm yaptı daha sonra 1999 yılında ilk solo albümünü Gül Tükendi Ben Tükendim isimli solo albümünü yayınladı. Kıvırcık Ali Albümden sonra Yurtiçinde ve Avrupa’da pek çok konser veren Kıvırcık Ali bestelerini satmaya karar verdi ve Edip Akbayram ve Sibel Can başta olmak üzere pek çok ünlü sanatçıya isim verdi. Kıvırcık Ali bunun yanı sıra pek çok ünlü sanatçının albüm çalışması ve konserlerinde yer aldı.

Tarih Sayfası 11 Ocak 2011 tarihini gösterdiğinde Kıvırcık Ali Çatalca Tepecik mevkiinde geçirdiği trafik kazası sonucunda dünyaya gözlerini yumdu.   


Biyografiler

Yeni Popüler
 • Zlatan İbrahimoviç Kimdir

  Zlatan İbrahimoviç Kimdir? Adı Soyadı: Zlatan İbrahimoviç Doğum Tarihi: 03.10.1981 Nereli: Malmö İsveç  Burcu: Terazi Burcu Kilosu: 95 kg  Boyu: 195 Cm Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi:   Eğitim Durumu:  Sevgilisi: Helana Seger  Evli mi: Yok   Eşi: Yok İnstagram Hesabı: www.instagram.com/iamzlatanibrahimovic Twitter Hesabı: twitter.com/ibra_official Facebook Hesabı: www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic   Zlatan İbrahimoviç

 • Yunjin Kim Kimdir

  Yunjin Kim Kimdir? Adı Soyadı: Yun Jin Kim Doğum Tarihi: 07 Kasım 1973   Nereli: Seul Güney Kore   Burcu: Akrep Burcu  Kilosu: 170 cm Boyu: 50 kg Göz Rengi: Koyu Kahverengi Saç Rengi: Siyah Eğitim Durumu: Üniversite mezunu   Sevgilisi: Yok  Evli

 • Yasemin Ergene Kimdir

  Yasemin Ergene Kimdir? Adı Soyadı: Yasemin Ergene Doğum Tarihi: 22 Ocak 1985   Nereli: Hamburg Almanya  Burcu: Kova Burcu  Kilosu:  58 kg Boyu: 174 Cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi:  Koyu Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü Mezunu Sevgilisi: Yok Evli mi: Evet

 • Yağmur Atacan Kimdir

  Yağmur Atacan Kimdir? Adı Soyadı: Yağmur Atacan Doğum Tarihi: 19 Mayıs 1983 Nereli: Gaziantep  Burcu: Boğa Burcu Kilosu: 71 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Açık Kahverengi Eğitim Durumu: İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Sevgilisi: Yok  Evli mi: Evet Eşi: Pınar

 • Volkan Konak Kimdir

  Volkan Konak Kimdir? Adı Soyadı: Volkan Konak Doğum Tarihi: 27 Şubat 967 Nereli: Trabzon- Maçka    Burcu: Balık Burcu   Kilosu: 88 Kg Boyu: 173 cm Göz Rengi: Kahverengi Saç Rengi: Kumral Eğitim Durumu: İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sevgilisi: Yok   Evli mi: