Sakın Değişme Hikayesi

Jennifer Read Hawthorne Yazıları-Hiçbirimizin bir eşi yoktur, hepimiz birbirimizden farklıyız. Senin de tüm dünyayla paylaşabileceğin özelliklerin var. Ben seni olduğun gibi seviyorum dermiş. Oğlunu koşulsuz seven bir annenin sözleri, yıllar sonra bir şar
Sakın Değişme
Tweet Paylaş Plus Pinterest

Arkadaşım Mark Tucker multi-medya slaytları üretir ve satar. Doğu sahillerindeki tanıtım gösterilerini tamamladıktan sonra bir gece, yanına bir kadın yaklaşmış ve Oğlumun bestelerini tanıtım gösterilerinizde kullanmalısınız demiş. Mark, bunun üzerine her zamanki yanıtını vermiş. Önce, oğlunun bir örnek teyp hazırlaması gerekiyormuş, ama bunun çok profesyonel bir şey olması koşul değilmiş. Aslında, çocuk odasında gitarıyla bir şeyler çalıp kaydetmesi bile Mark için yeterli olabilirmiş.
 
Mark bütün bu açıklamaları yaptıktan sonra kadın hafif bir gülümsemeyle, Oğlum Billy Joel demiş. Daha sonra kadın, Mark’ın oğlunun çok özel bir şarkısını dinlemesi içir ısrar etmiş ve Mark da dinlemiş bu parçayı. Kadın, bu şarkının kişinin kendi değerinin farkına varması konusunda çok hoş bir mesaj verdiğine inanıyor ve Mark’ın çalışmaları için çok uygun olduğunu dile getiriyormuş. Kadın, bu şarkının tohumlarının yıllar önce Billy Joel küçük bir çocukken atıldığını söylemiş.
 
Billy Joel delikanlı olurken hep başkası olmak istermiş. Boyu, arkadaşlarından çok daha kısa olduğu için, herkes alay edermiş onunla. Her gün okuldan geldiğinde ise, hiçbir konuda yetenekli olmadığından yakınırmış. Aslında, biraz daha uzun boylu olsa, her şeyin değişeceğine inanırmış. Oysa annesi oğlunun mükemmel bir çocuk olduğuna inanıyormuş. Bu yüzden, Billy kendi hakkında ne zaman olumsuz bir ifade kulansa, ona üzülme yavrum, bunun hiçbir önemi yok. Sen zaten mükemmelsin, bu yüzden başkalarına benzemene hiç gerek yok.
 
Hiçbirimizin bir eşi yoktur, hepimiz birbirimizden farklıyız. Senin de tüm dünyayla paylaşabileceğin özelliklerin var. Ben seni olduğun gibi seviyorum dermiş. Oğlunu koşulsuz seven bir annenin sözleri, yıllar sonra bir şarkı olarak karşımıza çıkmış. Gördüğünüz gibi, Billy Joel büyüdükçe kendisini tanıyıp, kabullenmiş ve tüm dünyaya müziğini dinletmiş. Grammy ödülünü kazanan şarkısının sözleri, bugün milyonlarca insanın yüreğindedir, aynı annesinin yüreğinde olduğu gibi:
 
Sakın değişme
Değişmeye çalışma beni mutlu etmek için
Ben seni olduğun gibi seviyorum…

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları