Ellerim Burada Hikayesi

Ellerim Burada
Tweet Paylaş Plus Pinterest
Sen yoktun, geceyi bin yıldıza bölerdim. Uykuyu kendime haram ederdim. Yorgun sabahlara, güneşsiz yarınlara uyanırdı her gün yüreğim. Kime sorsam bilmezdi seni. Öfkem onlara değil hep kendimeydi. Ağlamaksa içe akıtılan gözyaşı, kimse göremezdi…
 
Her yağmur yağışında bu kente, damla damla düşerdi özlem. Islanmak değildi beni korkutan, o damlalarla boğulmaktı. Yokluğun beni boğardı. Öyle zordu ki dayanmak, sensiz geçen her dakika yüreğime çözülmeyecek bir düğüm atardı. Sıkılırdım bunalırdım da, isyan bile edemezdim, sesim çıkmazdı.
Beni umursar mıydın, böylesine acı çekmemi anlar mıydın bilmiyorum. Yoktun çünkü olsaydın ben böylesine acı çekmezdim ki... Olsaydın özlemek denen şeyin bu kadar zor olduğunu bilmezdim ki... Ah sevgilim neden yanımda değilsin ki…
 
Sahi nasıl gitmiştin sen? Niye gitmiştin? Yıldızlara yazdığımız sevda bitmiş miydi? Maviye yüklediğimiz aşk tükenmiş miydi? Kimdi seni çağıran yanına? Bir bulsam cevabını bu soruların... Çaresizlik diye bir şey varmış hayatta ve ben bunu yeni öğreniyorum.

Bazen kendimle savaşıyorum, seni sevmekten kurtulayım diye. Öylesine karmaşık bir denklem ki bu... Seni sevmekten kurtulamazsam benliğimi yitireceğim. Ben ben olmaktan çıkacağım biliyorum. Kurtulmayı başarırsam yüreğimdeki boşluğu nasıl dolduracağım peki?

 
Sensizliği yaşamaya alışmaktan da korkuyorum. Sensiz olmaya alıştıktan sonra, bir gün çıkıp gelsen, seninle yeniden birlikte olmayı beceremem diye korkuyorum. Bir çözümü olmalı bu işin. Var biliyorum; ama ben bulamıyorum.
 
Sevgilim, gitmeseydin, en tutkulu aşkın, en koyu sevdanın, en güzel masalın kahramanı olacaktın. Ben seni sevecektim, hiç bitmeyen bir aşkla. Hep sana bakacaktım, hiç yorulmadan. Hep sana dokunacaktım, hiç bıkmadan. Ayaktayım ve taşıyorum. Özleme, çaresizliğe, vefasızlığa ve tek başıma taşıdığım bu aşka rağmen yaşıyorum.
 
Geleceğe dair umudumu yitirmedim henüz. Şimdi neredeysen başını gökyüzüne çevir ve en parlak yıldıza bak... İşte oradayım ben, seni izliyorum. Hala yüreğindeysem, hala bana dair özlem varsa içinde, hala aşkı yaşatıyorsan gönlünde... Sevgilim orada durma bak ellerim burada...

Rastgele Hikayeler

Yeni Hikayeler

Metin Reklamları